SERSAD (Serdarlı Sağlık ve Kültür Derneği ) tarafından bu yıl 3.sü  düzenlenen ve Serdarlı Bölgesi’nin (Serdarlı, Görneç, Ergenekon, Tirmen, Pınarlı ve Gönendere) Sosyal, Kültürel ve Doğal  Zenginlikleri’ni konu alan ve sosyal - kültürel alandaki gelişmelerine ve fotoğraf sanatına  katkıda bulunmak amacıyla düzenlenen SERSAD 3.Fotoğraf Yarışması’nı  kazananlar açıklandı.

Jüri üyesi olarak ülkemizin başarılı fotoğraf sanatçılarından Hasan Bağlar, Başar Taşlı ve Süleymen A. Kaplan’ın görev aldığı yarışmada, Dernek Başkanımız Mehmet Gökyiğit’in “sevgi yumağı” isimli fotoğrafı Birincilik Ödülü’ne, Yıltan Taşçı’nın “garavolli pişirirken” isimli fotoğrafı İkincilik Ödülü’ne, Dernek Asbaşkanımız Tevfik Ulual’ın “köylümüz” isimli fotoğrafı da Üçüncülük Ödülü’ne layık görüldü.

 

Yarışmada ayrıca Sevgisun Bahadi  “göz nuru”  isimli fotoğrafı ve Mehmetali Karahasan da “malzemelik” isimli fotoğrafı ile Mansiyon Ödülü kazandı.

Ödül kazanan ve sergileme alan fotoğraflar, 3 Nisan 2016 Pazar günü düzenlen Serdarlı 4. Bahar Şenliği kapsamında köy meydanındaki sergi odasında sanatseverlerle buluştu ve Ödüller, kazananlara takdim edildi.


Çoban ve Sürüsü - Yıltan Taşçı / Düşeş - Mehmetali Karahasan

El Magarnası - Mert Vamık / Eski Dostlar - Mehmet Gökyiğit

Garavolli Pişirirken - Yıltan Taşçı - İkincilik Ödülü / Göz Nuru - Sevgisun Bahadi - Mansiyon

Hizmet - Hüseyin Çekirdek / Köylümüz - Tevfik Ulual - Üçüncülük Ödülü

Köyümüz Görneç - Tevfik Ulual / Malzemelik - Mehmetali Karahasan - Mansiyon

Nakış - Duyal Tüzün / Sepet 2 - Neriman Turan

Sevgi Yumağı - Mehmet Gökyiğit - Birincilik Ödülü / Sıcacık Sıcacık - Erkan Çelikeri

 Süpürge - Sezal Acaroğlu