Girne Üniversitesi Vakfı Tarafından Organize Edilen “Mavi” temalı Fotoğraf Yarışması Ödül töreni ve sergi açılışı Girne Üniversitesi’nde yoğun bir katılım ile 23 Mayıs 2016 tarihinde gerçekleşti...

109 yarışmacı arasından finale kalmaya hak kazanan 40 yarışmacının çekmiş olduğu fotoğraflardan oluşan sergiye KKTC Sağlık Bakanı Faiz Sucuoğlu, Yakın Doğu Üniversitesi Kurucu Rektörü Dr. Suat İ. Günsel, Jüri Üyeleri,  Girne Üniversitesi Rektör Vekili Prof.Dr. İlkay Salihoğlu, Girne Üniversitesi Vakfı Müdürü Mutlu Soykurt, yarışmaya katılan fotoğraf sanatçıları ve pek çok sanatsever katıldı.

Gerçekleştirilen yarışmada 109 yarışmacı ve 509 fotoğraf arasından finale  kalan ve dereceye  giren yarışmacılara ödülleri takdim edildi. Mavi Fotoğraf yarışması birincisi Başar Taşlı’ya ödülü Sağlık Bakanı Faiz Sucuoğlu tarafından verildi.Yarışmada ikincilik elde eden Erkan Çelikeri’ye ödülünü Girne Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. İlkay Salihoğlu takdim etti.Yarışmada üçüncülük elde eden Ahmet Çetintaş oldu. Yarışmada Jüri Özel ödülünü almaya hak kazanan Ahmet Çetintaş, Yusuf Erkin Tayhani ve Dernek üyemiz Ayşe Kocaismail’e ise manisyon ödülleri, Girne Üniversitesi Vakfı Müdürü Mutlu Soykurt tarafından takdim edildi. Sergide fotoğrafları yer alan fotoğrafçılar; Özgür Gökaşan, Kemal Borak, Yıltan Taşçı, Ebru Derviş, Fergün Ulual, Engin Arca, Ayten Erses, Mehmet Gökyiğit, Tevfik Ulual, İzzet Köroğlu, Mustafa Evirgen, Süleyman Tüzün,  Ayşe Gökyiğit,  Arif Miletli, Deniz Gezmiş Yeşilada, Aybatur Yüzyıl, Aysel Karafistan, Duyal Tüzün, Çağın Çağaşan ve Ceren Gerçek’e ise Katılım Belgeleri, Jüri Başkanı Kadir Kaba tarafından verildi.

Düzenlenen ödül törenin ardından, yarışmacıların fotoğraflarından seçilen fotoğraflardan oluşturulan sergi sanat severlerin beğenisine sunuldu. Oldukça büyük bir ilgi gören sergide, sanat severler dereceye giren yarışmacıların ve birçok katılımcının çektiği fotoğrafları görme fırsatı bulurken; sergide bol bol hatıra fotoğrafı çekildi.

Sergi gezisinin ardından jüri üyelerine,yarışmaya ve sergiye katkılarından dolayı teşekkür plaketi takdim edildi. Finale kalan yarışmacılara katılım belgesi takdim edilmesinin ardından, ödül töreni, kokteyl ile son buldu. Bu zorlu yarışmada ödül ve sergileme alan tüm üyelerimizi kutlarız.


Ayşe Kocaismail-çok eskiden / ebru derviş-cmc

Fergün Ulual-mavi rüya / Tevfik Ulual-silent witness

ayşe gökyiğit-bakış / Ayşe Kocaismail - sakin - Mansiyon Ödülü

Fergün Ulual-maviye yolculuk / mehmet gökyiğit-twist