Kuzey Kıbrıs Turkcell “Sanat Engel Tanımaz Fotoğraf ve Kısa Film Yarışması”nda ödüller 16 Mayıs 2016 akşamı Atatürk Kültür Merkezi’nde verildi. Ödül töreni ile birlikte, sergilemeye hak kazanan fotoğraflar da iki gün boyunca izlenebilecek. Engellilerin yaşadıkları sorunlara dikkat çekmek, empati kurmak ve farkındalığı artırmak hedefi ile Kuzey Kıbrıs Turkcell’in 3'üncüsünü düzenlediği törene Meclis Başkanı Sibel Siber, milletvekilleri ve konuklar katıldı.

Ödüllerin takdim edilerek, ödül alan filmlerin izleneceği ve sergileme alan fotoğrafların ziyarete açıldığı gece, tüm halka açık gerçekleşti. Geceye, özel davetlilerin yanı sıra engelli örgütleri ve fotoğrafçılık alanında faaliyet sürdüren sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri de katıldı.

Yarışmanın bu yılki kategorileri "Fotoğraf", "Kısa Film" ve "Cep Telefonu/Sosyal Medya",  konuları ise “Empati: Bir Günü Engelli Gibi Yaşadım" ve "Engel 'Ben'im" şeklinde belirlendi.

Ödüller: 1’inci gelenlere Turkcell T60 akıllı telefon ve 1000 TL değerinde hediye çeki, 2’nci gelenlere Turkcell T60 akıllı telefon ve 750 TL değerinde hediye çeki, 3’üncü gelenlere Turkcell T60 akıllı telefon ve 500 TL değerinde hediye çeki.

Dereceye girenler:

Cep Telefonu/Sosyal Medya Kategorisi
1. Ahmet Akdeniz
2. Fatih Yılmaz
3. İlgen Uğurlu

Kısa Film Kategorisi
1. Arif İşgüzar - Mustafa Ersenal
2. Zelimkan Adiev
3. Soner Sert

Juri özel ödülü
Teyfik Ulual

Fotoğraf Kategorisi
1. Erkan Çelikeri
2. Yıltan Taşçı
3. Yıltan Taşçı

Fotoğraf yarışmasında Derneğimizden Ebru Derviş, Rifat Şık, Tevfik Ulual ve Ayşe Gökyiğit sergileme aldılar.


Ebru Derviş-mutluluk / Tevfik Ulual-Star Gazer-Jüri özel ödülü

Ayşe Gökyiğit - sergileme