Dernek Başkanımız Mehmet Gökyiğit’in son 10 yıldaki fotoğraf çalışmalarının ürünü olan 10x10 kişisel fotoğraf sergisi, 1 Haziran 2016 tarihinde Güney Lefkoşa’daki Cyprus Photographic Society sergi salonunda sanatseverlerle buluştu.

Gökyiğit’in 23 Kasım 2015 tarihinde Lefkoşa Atatürk Kültür Merkezi’nde açtığı ve 10 farklı alandan onar, toplamda 100 fotoğraftan oluşan 10x10 temalı kişisel sergisi büyük beğeni toplamıştı.

Sanatçının, sergisini Güney Kıbrıs’a taşıma hedefi gerçekleşirken, sergi açılışında, FODER Üyeleri ve Güney Kıbrıs’lı fotoğrafçılar ile diğer sanatseverler hazır bulundular.

 

Sergi açılışında konuşan CPS Başkanı Yiannos Erotokritou, Mehmet Gökyiğit’in Kasım 2015 tarihindeki sergisini ziyaret ettiğini, sergideki fotoğraflardan çok etkilendiğini ve ilk fırsatta kendi dernek sergi salonunda böylesine nitelikli bir sergiyi sanatseverlerle buluşturmaktan heyecan ve gurur duyduğunu belirterek, Mehmet Gökyiğit’e bundan sonraki fotoğraf alanındaki çalışmalarında  başarılar diledi. Gökyiğit de açılış konuşmasında, sergisine ilgi gösteren herkese teşekkür ederek, fotoğrafın en önemli unsurunun paylaşım olduğunu belirterek, davet için Yiannos Erotokritou’ya teşekkür etti ve sergisinin bir ay süreyle ziyarete açık tutulacak olmasının onur verici olduğunu vurguladı. Gökyiğit, sergi açılışı sonrası davetlilere fotoğrafları ile ilgili bilgi verdi.