Kıbrıs Türk Spor Yazarları Derneği (KTSYD) tarafından düzenlenen Fotoğraf Yarışması ve Sergisi’nin ödül töreni 2 Haziran2016 Perşembe akşamı dernek lokalinde bulunan havuz başında yapıldı.

KTSYD Özel Ödülü’nün sahibi dernek üyesi Ebru Akgür olurken, Birincilik ödülünün sahibi Yıltan Taşçı oldu.

Gecede ilk konuşmayı yapan KTSYD Başkanı Bülent Kılıçoğlu, bu yıl ilk kez düzenledikleri fotoğraf yarışmasında amacın yaz, kış demeden sahalarda fotoğraf çeken spor yazarlarının motivasyonunu arttırmak olduğunu belirtti.

Yarışmanın ana sponsoru Eziç adına bir konuşma yapan Hazal Eziç, yarışma için dernek tarafından kendilerine teklif geldiği anda düşünmeden kabul ettiklerini, ilerleyen yıllarda organizasyonun daha güzel gerçekleşmesi için desteklerinin süreceğini ifade etti.

Daha sonra KTSYD Başkanı Bülent Kılıçoğlu, Hazal Eziç’e verdikleri destekten dolayı bir teşekkür plaketi takdim etti. Gecede ayrıca seçici kurul üyeleri Tevfik İleri,  Veysi Soyer’ve Yücel Hatay ile Gazi Yüksel ve İbrahim Özsoy’a birer teşekkür plaketi takdim edildi.

Fotoğraf yarışmasına katılan tüm yarışmacılara katılım belgeleri derneğin eski başkanlarından Mustafa Özsoy ve Songuç Kürşad tarafından takdim edildi. Seçici kurulun yaptığı değerlendirme doğrultusunda KTSYD Özel Ödülü’nün sahibi dernek üyesi Ebru Akgür oldu.

Akgür’e ödülünü KTSYD Başkanı Bülent Kılıçoğlu takdim etti. Yarışmanın Üçüncülük ödülüne Dernek Asbaşkanımız Tevfik Ulual layık görülürken, ödülünü Hazal Eziç verdi. İkinci olan Çağın Özılgaz’a ödülünü Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu Başkanı Hasan Sertoğlu takdim etti. Yıltan Taşçı ise Birincilik Ödülü’nün sahibi oldu. Taşçı’ya ödülü, Lefkoşa Türk Belediyesi Başkanı Mehmet Harmancı tarafından verildi.

Çağın Özılgaz - İkincilik Ödülü / Tevfik Ulual-Rallyde Uçuş

Tevfik Ulual-Nefes / Yıltan Taşçı - Birincilik Ödülü

Ebru Akgür - KTSYD Özel Ödülü / Tevfik Ulual-Servis -Üçüncülük Ödülü