1972 yılında İsveç’in Stockholm kentinde yapılan Birleşmiş Milletler Çevre Konferansında alınan kararla, 5 Haziran’ın Dünya Çevre Günü olarak kabul edilmiştir.

Aradan geçen 40 yılı aşkın sürede insan faaliyetleri sonucu çevre sorunlarının giderek arttığı ve gelecek nesillerin ihtiyaçlarını karşılama kapasitesini ellerinden almakta olduğu tartışmasız bir gerçekliktir.

Ülkemizde de artan çevre sorunlarına karşın doğanın insan için olan önemine vurgu yapmak ve dünya ile kıyaslanabilir tek üstünlüğümüz olan doğal çevremizin korunmasına dikkat çekmek amacıyla Turizm ve Çevre Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı ile Biyologlar Derneği işbirliği ve Çevre Platformu’nun desteğiyle 5 Haziran Dünya Çevre Günü çerçevesinde ‘‘Doğa ve İnsan’’ temalı fotoğraf sergi açılışı, 6 Haziran 2016 Pazartesi günü saat 17.00 de Saçaklı Evde yapıldı.

‘‘Doğa ve İnsan’’ sergisi, amatör ve profesyonel olarak doğa fotoğrafçılığı yapmakta olan çok sayıda doğaseverin objektiflerine yansıyan karelerinden oluştu ve her etkinlikte olduğu gibi, bu anlamlı sergiye de FODER Üyeleri olarak katkı koyduk.


 

Ayşe Gökyiğit - Medoşlar / Ayşe Gökyiğit - Nostalji

Duygu Akarsu-Doga ve insan / Fergün Ulual-Kıbrısta hasat

Fergün Ulual-Kıbrısta Mavi / İnci Taşlı-çakıllı derenin yosunlarında

İnci Taşlı-dere kaplumbağaları / İnci Taşlı-yaban

Mehmet Gökyiğit-çilek mevsimi / Mehmet Gökyiğit-doğa ile başbaşa

Mehmet Gökyiğit-yaşamın renkleri / Tevfik Ulual-Caretta Caretta

Tevfik Ulual-Dipkarpazda çoban / Tevfik Ulual-doğada yürüyüş

Tevfik Ulual-toprak su hava / Tevfik Ulual-turtles under protection

Fergün Ulual-kum zambağı