Telsim-FODER işbirliğinde  ile bu yıl beşincisi düzenlenen "Fotoğraflarla Benim Kıbrısım; Su ve Yaşam” temalı fotoğraf yarışması başlıyor.

İnsanların görsel mesajları daha kolay algıladığı günümüz dünyasında, Fotoğraflarla Benim Kıbrısım; Su ve Yaşam fotoğraf yarışması, geçen yıl olduğu gibi bu yıl da yine sosyal medyanın en yaygın fotoğraf paylaşım platformu olan İnstagram üzerinden gerçekleşecek.

Fotoğraf sanatına gönül veren tüm İnstagram kullanıcılarının katılabileceği yarışmada, katılımcılar suyu ve hayatı buluşturan en etkileyici fotoğrafları 15 Ağustos tarihinden itibaren #Kibristasuveyasam etiketiyle instagram hesaplarında paylaşabilecek.

Yarışmanın duyurusu, 10 Ağustos 2016 tarihinde Telsim Genel Müdürlük’te düzenlenen toplantıda yapıldı. Telsim Genel Müdür Yardımcısı Fevzi Tanpınar, FODER Başkanı Mehmet Gökyiğit ve yarışmanın danışmanı instagram fenomeni Altuğ Galip’in  katıldığı basın açıklamasında, yarışma ile ilgili bilgiler paylaşıldı.

Kıbrıs Türk fotoğraf sanatının yaygınlaşmasını ve gelişmesini sağlamak, iklim değişiklikleri, kuraklık, nüfus artışı gibi farklı nedenlerle Kıbrıs’ta azalan su kaynaklarına dikkati çekmek amacıyla düzenlenen , "Fotoğraflarla Benim Kıbrısım; Su ve Yaşam” fotoğraf yarışmasına büyük ilgi bekleniyor.

Yarışmaya katılacak olanların, fotoğraf makinesi veya cep telefonu ile farklı fotoğraf teknikleri kullanarak denizi yansıtan karelerden, boşa akan su kaynaklarına, yerdeki minik bir su birikintisinden, kahvenin yanında gelen bir bardak suya varıncaya dek, Kıbrıs’ta suyun hayat kaynağı olduğunu fotoğraf karelerine yansıtması hedefleniyor.

Her katılımcı yarışmaya en çok 5 eser gönderebilecek, 5 eserden fazlasının paylaşılması durumunda ise ilk 5 eser dikkate alınacak.

Katılımcılar fotoğraflarını 15 Ağustos, 30 Eylül tarihleri arasında #Kibristasuveyasam hastagıyla paylaşmaya başlayabilir.

Dereceye giren yarışmacılar 14 Ekim günü saat 17:00’da, Telsim’in Facebook ve İnstagram hesaplarından duyurulacak.

Yarışmanın birincisine Nikon 7100 18-105 mm Fotoğraf Makinesi, ikincisine Vodafone Modem ve 3 GB yıllık data ve üçüncüsüne de Vodafone Mini Tab 7 ve 1 aylık 3GB yıllık data hediye edilecek. Telsim Özel Ödülü Vodafone Smart 7 Ultra, mansiyon ödülü olarak ise Power Bank armağan edilecek. Yarışmanın katılım koşullarına ve şartnamesine www.kktctelsim.com/instagram-fotograf-yarismasi ve FODER sayfasında Yarışmalar Bölümünden ulaşılabilir.

Dernek Başkanımız Mehmet Gökyiğit, Telsim ile bu yıl beşincisini gerçekleştirecekleri yarışmada birçok ilke imza attıklarının altını çizdi. Gökyiğit “Telsim ile Kuzey Kıbrıs’ta dijital ortamda ve Instagram’da düzenlenen ilk yarışmayı düzenledik ve yine ilk dijital sergi açılışını da beraber gerçekleştirdik” dedi. Beş yılın tümünü kapsayan bir kataloğun da yarışma sonrası basılacağını müjdeleyen Göktiğit, “Fotoğraf yarışmaları düzenlerken en büyük hedefimiz, ülkede fotoğraf sanatının yaygınlaşması ve gelişmesini sağlamak. Su, insan yaşamındaki en önemli unsur ve Kıbrıs içinde hayati önem taşıyor. Farklı nedenlerle azalan su kaynaklarına ve suyun hayatımızdaki önemine ilişkin farkındalık yaratmak istedik” dedi.

Telsim Genel Müdür Yardımcısı Fevzi Tanpınar, FODER ile beş yıl önce başlattıkları işbirliği sürekliliği ve verimliliği açısından çok keyifli bir noktaya ulaştıklarını dile getirdi. Tanpınar, FODER’e işbirliğinden dolayı teşekkür ederek, “Telsim olarak, beş yıl boyunca Kıbrıs temalı fotoğraf yarışmalarımızı hem büyükler hem de çocuklarımız için ayrı ayrı gerçekleştirerek yüzlerce hatta binlerceye ulaşan bir arşive sahip olduk.

Bu yıl da su ve yaşamı konu alıyoruz. Su, dediğimizde bir bardak sudan, çevremizdeki hayvanların içtiği suya veya bir su birikintisinin yansımasına kadar birçok görüntü olabilir” diye konuştu. Bu yıl da yine binlerce fotoğrafla ciddi bir katılım olacağını belirten Tanpınar, “Artık dönem dijital dönüşüm dönemi biz de bir teknoloji firması olarak bu dijital dönüşüme her noktada destek olmaya gayret gösteriyoruz” dedi. Tanpınar yarışmanın 2 yıldır danışmanlığını yapan Altuğ Galip’e de katkıları için teşekkür etti.

Insagram fenomeni Altuğ Galip, Fotoğraflar Benim Kıbrıs’ım; Su ve Yaşam temalı fotoğraf yarışmasının geçen sene olduğu gibi yoğun bir katılımla gerçekleşeceğine inandığını belirterek, “Sosyal medyanın gücü herkes tarafından bilinmektedir. Son yıllarda ülkemizde sosyal medya kullanımı da her yıl artmaktadır. Bu yarışmayı düzenlerken sosyal medya ile geniş kitlelere ulaşmayı ve günümüzde büyük bir sorun haline gelmiş su konusunda da farkındalık yaratmayı amaçlıyoruz” dedi.