FODER Üyeleri, yakın tarihte hizmete girecek olan Dr Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi Yeni Onkoloji binası için, büyük bir duyarlılık örneği göstererek, bina duvarlarına asılmak için kendi çekmiş oldukları fotoğrafları hastane yetkililerine teslim ettiler.

Başhekim Yardımcısı Dr. Bülent Dizdarlı ve Yataklı Tedavi Kurumları Dairesi Müdürü Dr. Katoyan Kobat, FODER Üyelerinin gösterdikleri duyarlılığa ve örnek davranışa teşekkür ederek, hastane duvarlarının rengarenk fotoğraflarla süslenecek olmasının hastalar kadar, ziyaretçileri de memnun edeceğini belirttiler. Ayşe Gökyiğit, Ferza İnan Şahin, Sunalp Çelebi, Mehmet Gökyiğit, İnci Taşlı, Hüseyin Kocaismail, Nuri Uçar, Leman Ahmetoğlu, Gülnur Tokay, Fergün Ulual, Tevfik Ulual, Ramadan Gümüşok ve Altay Sayıl, fotoğraf katkısında bulunan FODER Üyeleri oldular.

Üye fotoğraflarının teslim edilmesi sırasında söz alan Dernek Başkanımız Mehmet Gökyiğit de, fotoğrafların, moral açısından olumlu etki yapmasını temenni ederek, FODER’in her zaman sosyal sorumluluk bilinci ile hareket eden bir dernek olduğuna vurgu yaparak, 2012 yılındaki FODER sergisinde, fotoğraf satışından elde edilen gelirle, Çocuk Onkoloji Bölümü’ne 3 tıbbi cihaz bağısı yapıldığını, bundan sonra da katkıların imkanlar dahilinde devam edeceğini sözlerine ekledi.