3 Ekim 2016 Pazartesi akşamı Lefkoşa'daki dernek binamızın bahçesinde yeni fotoğraf sezonu açılışını gerçekleştirdik. Geceye, KIFSAD, GİFDER Dernek Başkanları ve üyeleri, Güney Kıbrıs’tan Fotograf Derneği temsilcileri, üyelerimiz ve birçok fotoğrafsever katıldı.

FODER Onursal Üyeliği’nin de takdim edildiği gecede, Dernek Başkanımız Mehmet Gökyiğit’in yapmış olduğu açılış konuşmasında “Gecemize katılarak bizi onurlandıran tüm dostlarımıza teşekkür ederim. Derneğimize ve ülke fotoğraf sanatına yaptığı katkılardan dolayı değerli sanatçımız, abimiz Sayın Kadir Kaba'ya da "FODER Onur Üyeliği" beratı takdim ediyoruz. Yeni heyecanları hep birlikte yaşayacağımız güzel bir sezon bizleri bekliyor” dedi. Dostluk ve kardeşlik havası içerisinde geçen güzel bir fotoğraf akşamında, Kaba’nın özgeçmişi ile birlikte sanatçının fotoğraflarından oluşan sunumunu gerçekleştirildi.

Bunun yanında, FODER etkinliklerinden oluşan Dernek sunumu da sinevizyon olarak gösterildi ve Kıbrıs Türk Fotoğraf Derneği (FODER) ve Telsim işbirliğiyle düzenlenen “su ve yaşam” temalı fotoğraf yarışmasının jüri üyesi olarak aramızda bulunan Türkiye’nin ünlü fotoğraf sanatçılarından Hamit Yalçın da, söz alarak, FODER’in yeni fotoğraf sezonu açılışında birçok fotoğrafseverle bir arada bulunmaktan mutluluk duyduğunu belirtti.