Kıbrıs Türk Fotoğraf Derneği (FODER) ile Telsim’in birlikte düzenlediği “Fotoğraflarla Benim Kıbrıs’ım; Kıbrıs’ta Su ve Yaşam” temalı fotoğraf yarışmasının sonuçları, 14 Ekim 2016 Cuma günü FODER binasında gerçekleştirilen basın açıklaması ile  açıklandı.

Basın açıklamasında, Telsim Genel Müdür Yardımcısı Fevzi Tanpınar, Dernek Başkanımız Mehmet Gökyiğit ve bazı yarışmacılar hazır bulundu. Gökyiğit, bu yılki yarışmanın temasını dünyanın her yerinde yaşanan su sıkıntısına dikkat çekmek için seçtiklerini belirtti. Yarışmanın sergisini Aralık ayında yapmayı planladıklarını dile getiren Gökyiğit, 5 yıldır düzenlenen yarışmalarda dereceye giren fotoğrafların da yer alacağı bir katalog hazırlanacağını da duyurdu. 

Telsim Genel Müdür Yardımcısı Fevzi Tanpınar, Kıbrıs’ta Su ve Yaşam temasıyla hem suyun yaşamdaki yerine hem de KKTC’ye bağlanan suyun önemine dikkat çekmek istediklerini söyledi. Juri üyesi de olduğu yarışmayla ilgili bilgi veren Tanpınar, yarışmaya katılan herkese teşekkür etti.

Yarışmada Jüri Üyesi olarak Hamit Yalçın, Altuğ Galip, Kerim Belet, Burcu Üstüner ve Fevzi Tanpınar görev aldı.

128 yarışmacının 497 fotoğrafla Instagram üzerinden katıldığı yarışmada 367 fotoğraf şartnameye uygun bulunarak değerlendirmeye alındı. 

Değerlendirme sonucunda 44 fotoğraf sergilenmeye layık bulundu ve 7 fotoğraf ödüle layık görüldü.

Yarışmada Başarı, Telsim Özel ve Mansiyon olmak üzere 3 ayrı dalda ödül kazanlar sırası ile: 

Başarı Ödülü: 1’inci Kenan Hürdeniz, 2’nci Hasan Bağlar, 3’üncü Halil Olgu.

Telsim Özel Ödülü: Uzun Uzun Yollar.

Mansiyon Ödülleri: Erkan Çelikeri, Evrim Benzetsel, Kenan Hürdeniz. 

Sergileme alanlar (Instagramdaki rumuz ve/veya isimlerine göre); “Abdallah Tolba, Bilgn TT, Çağatay Kenarlı, Doğay Erçağ, Emre Aydıneri, Erim Tandoğdu, Erkan Çelikeri, Evrim Benzetsel, Fatma Arkoy, Fatoss, Fulual, Gülcan Arkoy, Hakan Doğahan, Halil Olgu, Hasan Bağlar, Hatiç Gezer, Hüseyin Çekirdek, İbrahim Alkan, Kenan Hürdeniz, İsmail Özyol, Kemal Koday, Kon Ny, Meltem Çalikeri, Yıltan Taşçı, Osman Esgici, Saydam Sory, Sertaç Nurtan, Sertel Tanta, Seval Polat, Soman Esgici, Süleyman A. Kaplan, Uzun Uzun Yollar.”