Telsim - FODER işbirliğinde düzenlenen “Çocuk Gözüyle Kıbrıs’ın Sembolleri” fotoğraf yarışmasında ödül ve sergileme alan tüm çocuklara yönelik FODER tarafından verilen ücretsiz “temel fotoğrafçılık eğitimi” sona erdi.

5 Kasım – 19 Kasım tarihleri arasında FODER dernek binasında gerçekleşen eğitimde, FODER Başkanı Mehmet Gökyiğit, Asbaşkanı Tevfik Ulual, Yönetim Kurulu üyeleri Ramadan Gümüşok, Sunalp Çelebi ile Altay Sayıl tarafından katılımcı çocuklara fotoğraf makinesi ile ilgili temel bilgiler yanında, projeksiyondan da ders anlatımı ve örnek fotoğrafların sunumları yapıldı. Üç haftasonu olarak gerçekleşen eğitimlerde, doğru fotoğraf makinesi tutuşundan fotoğraf çekim tekniklerine kadar birçok konuda bilgilendirilen çocuklar,  ders anlatımı sonrasında, Selimiye Cami civarında eğitmenleri eşliğinde fotoğraf çekimleri yaparak teorik bilgilerini pekiştirdiler.

FODER’li eğitmenleri ile oldukça yararlı ve keyifli bir eğitim süreci  geçirdiklerini belirten çocuklar, verilen eğitimlerin  kendileri açısından  bir şans olduğunu söylediler. Yarışmayı düzenleyen Telsim ve FODER’e teşekkür eden küçük fotoğraf gönüllüleri, yarışmanın bu yıl da yapılmasını çok arzu ettiklerini belirttiler.

Bu yıl üçüncüsü düzenlenen ve fotoğraf sanatını çocuklara sevdirmek, onları fotoğraf sanatı ile ilgilenmeye teşvik etmek amacıyla düzenlenen yarışmaya, ilkokul ve ortaokul kategorisinde toplam 115 çocuk 402 fotoğrafla katılmıştı.

Her iki kategoride de birinci seçilenlere Vodafone Smart 6 Ultra cep telefonu; ikincilere General Mobile cep telefonu; üçüncülere ise power bank hediye edilmişti. Yarışmada ayrıca her iki kategorideki Telsim Özel Ödülü’ne ise Vodafone Smart 6 Ultra cep telefonu armağan edilmişti.