Telsim-FODER işbirliğinde İlkokul ve Ortaokul öğrencilerine yönelik dört yıldır büyük bir katılımla gerçekleştirilen "Fotoğraflarla Benim Kıbrısım" fotoğraf yarışmasının bu yılki teması "su ve yaşam" olarak belirlendi.

20 Aralık 2016 tarihinde Telsim Merkez ofisinde düzenlenen basın açıklaması ile duyurusu yapılan yarışma şarnamesi, www.kktctelsim veya www.kktcfoder adreslerinden temin edilebilir.

Telsim Genel Müdür Yardımcısı Fevzi Tanpınar ile Dernek Başkanımız Mehmet Gökyiğit'in katıldığı basın açıklamasında, yarışma ile ilgili bilgiler paylaşıldı ve bu yılki yarışmadaki hedefin, fotoğraf makinesi veya cep telefonu ilefarklı fotoğraf teknikleri kullanılmak suretiyle;  denizi yansıtan karelerimizden boşa akan su kaynaklarına, yerdeki minik bir su birikintisinden kahvenin yanında gelen bir bardak suya varıncaya dek, Kıbrıs’ta suyun hayat kaynağı olduğunu fotoğraf karelerine yansıtmak; suyu ve hayatı buluşturan en etkileyici fotoğrafları sanatseverlerle buluşturmak olduğu belirtildi.

12 Mayıs 2017 tarihine kadar yarışmaya başvurular kabul edilecek ve Haziran ayında da yarışma sergisinin açılması hedefleniyor. Birbirinden değerli hediyelerin yer aldığı yarışmada, geçmiş yıllarda olduğu gibi sergileme alan her öğrenciye FODER tarafından ücretsiz dört haftalık "Temel Fotoğrafçılım Eğitimi" verilecektir.