FODER ile CPS arasında hazırlanan proje doğrultusunda, hem Kuzey’de hem de Güney’e düzenlenen fotoğraf gezileri ile tüm Kıbrıs’ın doğal , kültürel ve tarihi güzellikleri dernek üyeleri tarafından fotoğraf karelerine aktarılıyor.

Ocak ayında Trodos Bölgesine yapılan kış ve kar kar ağırlıklı ilk gezi ardından,  11 Mart tarihinde yine Trodos Bölgesi’ndeki  doğal güzellilerden Mezapotamoz ve Chantara şelaleleri fotoğraflanmış, aynı zamanda gezi kapsamında UNESCO Kiliseleri  ve otantik köyler de ziyaret edilmiştir.

19 Mart tarihinde gerçekleştirilen ikinci gezi ile Ülkemizin gözde beldelerinden Karpaz’a gidilmiş ve doğanın en canlı olduğu bu dönemde, Avtepe’deki endemik Kıbrıs Laleleri de tüm katılımcıları derinden etkileyerek,  en güzel  halleriyle fotoğraflanmıştır.

Gün içerisinde Zafer Burnu, Apostolos Andreas Manastırı, Kaleburnu ve Kumyalı köylerinde de fotoğraf çekim molaları verilmiştir.

Her iki Dernek Üyelerinin yoğun katılımı ve büyük memnuniyeti  ile gerçekleşen fotoğraf çekim gezileri devam edecek olup, proje sonunda kapsamlı bir sergi düzenlenmesi planlanmaktadır.