28 Mart – 1 Nisan tarihleri arasında Lefkoşa İsmet Vehit Güney Sergi Salonu’nda gerçekleştirdiğimiz “faces – yüzler” temalı sergimizi, bu kez Gazimağusa’lı sanatseverlerle buluşturduk.

Dünya Sanat Günü etkinlikleri kapsamında City Mall Alışveriş ve Yaşam Merkezi’nde sergilenen “faces – yüzler” temalı  sergimizin  resmi açılışı Mağusa Belediye Başkanı İsmail Arter tarafından gerçekleştirildi.

21 Mart Cuma günü saat 18:00’de gerçekleştirilen açılışta Belediye Başkanı Arter’in yanı sıra City Mall kurucu direktörü Derviş Tarımer ve Dernek başkanımız  Mehmet Gökyiğit ile Dernek üyelerimiz ve sanatseverler  hazır bulundu. Açılışa, City Mall ziyaretçileri yoğun ilgi gösterdi.

Açılışta konuşma yapan Dernek Başkanımız Mehmet Gökyiğit, FODER’in Kuzey Kıbrıs’taki en eski fotoğraf derneği olduğunu ve yıllardır düzenlediği etkinlik, eğitim ve sergilerle de ülkemizin fotoğraf sanatına katkı yaptığını belirterek, sergimizi Gazimağusa’lı sanatseverlerle buluşturdukları için büyük bir heyecan duyduğunu belirterek, karkılarından dolayı City Mall kurucu direktörü Derviş Tarımer’e teşekkür etti.

Mağusa Belediye Başkanı İsmail Arter’in konuşmasının ardından kurdeleyi kesip açılışını gerçekleştirdiği “faces - yüzler” temalı sergimiz, City Mall giriş katının koridorlarında bir görsel şölen şeklinde ziyaretçilerle buluşturuldu ve konuklara fotoğraflarla ilgili bilgiler verildi.