Telsim ve Kıbrıs Türk Fotoğraf Derneği (FODER) işbirliğinde gerçekleştirilen “Kıbrıs’ta su ve yaşam” temalı ilkokul ve ortaokullar  arası Çocuk Gözüyle Fotoğraf Yarışması’nın sergisi 20 Haziran 2017 Salıo akşamı City Mall Alışveriş Merkezi’nde Gazimağusa Belediye Başkanı İsmail Arter tarafından açıldı.

Gazimağusa Belediye Başkanı İsmail Arter açılışta yaptığı konuşmada, sosyal sorumluluk projesi olarak yapılan etkinliğin Gazimağusa’da açılmasının kendilerini mutlu ettiğini, çocukların gelişimine katkısı olan bu tarz etkinliklerin önemli olduğunu, belediye bünyesindeki Mağusa Gelişim Akademisi’nde gençlere fotoğrafçılıkla ilgili eğitim verdiklerini, bugünün çocuklarının yarının gençleri ve yetişkinleri olarak iyi yetişmesi için çalıştıklarını ifade etti. Başkan Arter, serginin açılmasından dolayı memnuniyetini belirterek, emeği geçenlere teşekkür etti.

Telsim Kurumsal Satış Müdürü Sevim Beşok ise konuşmasında, bu yılki yarışmanın konusunun çocuk gözüyle “Kıbrıs’ta Su ve Yaşam” konusu olduğunu, adanın en önemli konusu olan suyu çocuk gözünden görmenin önemli olduğunu, serginin City Mall’da sergilenmesinden de mutlu olduklarını ifade etti. Telsim olarak sanatın adaya yayılması ve herkese ulaşmasını istediklerini ifade eden Beşok, serginin satışından elde edilecek gelirin özel bireylerin eğitim gördüğü merkeze bağışlanacağını, yarışmaya katılan tüm çocukları gönülden kutladığını ifade ederek, onları yüreklendiren ailelerini ve öğretmenlerini tebrik etti.

FODER Başkanı Mehmet Gökyiğit ise ilkokul ve ortaokul öğrencilerine yönelik yaptıkları yarışmanın ilk sergisinin Lefkoşa’da açtıklarını, bu hafta ise sergiyi City Mall’ın kendilerine kapılarını açmasıyla Gazimağusa’ya taşıdıklarını, ilkokul kategorisinde 61 öğrencinin 204 fotoğrafla katıldığını, 61 fotoğrafın sergilenmeye layık bulunduğunu, ortaokul kategorisinde ise 21 öğrencinin 80 fotoğrafla yarışmaya katıldığını ve 36 fotoğrafın sergilenmeye layık bulunduğunu aktardı. Gökyiğit,  fotoğrafların satışından elde edilecek gelirin Gazimağusa Özel Eğitim Merkezi’ne bağışlanacağını ifade etti ve sanatseverleri fotoğraf satın almaya çağırdı.


 

İlkokul Kategorisi:

Birinci - Eylül Osmancıkoğlu – “Sudaki Yansımamız”        İkinci Ertuğrul Asilkent – “Balıklar”   

Üçüncü Erem Cem – “Windmill”           Telsim Özel Ödülü: Emin Özkılıç – “3” 


 

Ortaokul Kategorisi

Birinci  Berk Gözütok – “Kurbağa”                            İkinci Gülin Erbilen – “3” 

Üçüncü Nurettin Karayeğen – “Sisli”        Telsim Özel Ödülü: Sadi Çağataylı – “Kemerler”