FODER,  yoğun geçen ve birçok etkinlik, eğitim ve sergiye imza attığı fotoğraf sezonunda çalışmalarına Ekim ayı başına kadar ara vermeden önce, 28 Haziran 2017 Çarşamba akşamı önemli bir konuk daha ağırladı.

1969 yılında Urfa’da doğan ve fotoğrafla ilk olarak 1992 yılında Urfa’da açılan bir fotoğrafçılık kursu ile tanışan Bünyamin Çadırcı, Suretialem Fotoğraf ve Sinema Sanatı Derneği Şanlıurfa Temsilcisi ve Üyesi; Sille Sanat Sarayı üyesi; SİVSAD Siverek Fotoğraf Sanatçıları Derneği üyesidir. Asıl mesleği Ziraat Mühendisi olan Çadırcı, 2012-2015 yılları arası Şanlıurfa Fotoğraf Sanatçıları Derneği Yönetim Kurulu Başkanlığı yaptı.

Fotoğrafa bakış açısını ; “Fotoğraf sanatına dair tüm kuralları ve fotoğrafın tüm dallarını bilmeliyiz fakat kurallar içinde sıkışıp kalmamalıyız; her zaman kurallara uymak zorunda değiliz” şeklinde açıklayan sanatçı, yaşamını Urfa’da sürdürmektedir ve tatil için adamızda bulunduğu Haziran ayında, Dernek binamızda Üyelerimizle biraraya gelip “Acı Hayatlar”, “Nepalden Çektiklerim” ve “Tutsak Kanatlar” isimli sunumlarını paylaştı. “Acı Hayatlar”, sanatçının Suriyeli göçmenlerin Türkiye’ye göçleri ve yaşadıkları sıkıntıları yansıtan çok başarılı bir çalışma. “Nepalden Çektiklerim” , Nepal’deki yaşamı çok güzel yansıtan bir sunum, “Tutsak Kanatlar” ise, özellikle Urfa’da çok önem taşıyan güvercinlerin kahvehanelerdeki satışını yansıtan güzel bir belgesel. Gerek portre, gerekse yerel yaşam ve manzara fotoğrafları büyük beğeni toplayan Çadırcı, üyelerimizin sorularını içtenlikle cevapladı ve fotoğraf dolu bir etkiğe imza attı.

Urfa’nın fotoğraf açısından çok güzel bir bölge olduğunu vurgulayan sanatçı, Üyelerimizi Urfa’da görmekten büyük mutluluk duyacağını belirterek, ilerki dönemde FODER’in Urfa’ya fotoğraf turu düzenlemesi halinde, rehberliğini de büyük bir keyifle kendisinin üsleneceğini söyledi. Bizler de FODER Ailesi olarak, fotoğraf dostu Bünyamin Çadırcı’ya fotoğraf yaşamında başarılar dileriz.