Kıbrıs Türk Fotoğraf Derneği FODER, 2 Ekim Pazartesi akşamı Dernek binasında düzenlediği açılış kokteyli ile yeni fotoğraf sezonuna merhaba dedi. Yoğun bir katılımın olduğu gecede, diğer fotoğraf dernekleri  (KIFSAD, GİFDER, FODOS ve CPS)’nin Başkanları ile FODER Üyeleri ve birçok fotoğraf tutkunu birarada olmanın keyfini çıkardı.

Oldukça samimi bir atmosferde gerçekleşen gecede, Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu Yönetim Kurulu Başkanı Yrd. Doç. Dr. A. Beyhan Özdemir’in mesajı da okundu. Gecede konuşma yapan Dernek Başkanımız Mehmet Gökyiğit, geçen yıl gerçekleştirilen projeler ve etkinliklerle ilgili kısa bilgiler verip bu yıl yapılması planlanan çalışmalar ve etkinliklere de  değindi.

Yaz dönemi münasebetiyle, yaklaşık 3 ay ara verilen faaliyetler etkin ve yoğun bir şekilde devam edecektir. İlk olarak, 11-17 Ekim tarihleri arasında “makro doğa fotoğraf çekim teknikleri” eğitimi, 1-7 Kasım tarihleri arasında da “infra red fotoğraf çekim teknikleri eğitimi” yakın tarihte FODER’in gerçekleştirmeyi planladığı etkinlikler olarak açıklandı. Sırasıyle, Prof. Dr. Adnan Ataç ve Burak Şenbak tarafından gerçekleştirilecek 2 farklı eğitimde, tüm fotoğraf tutkunlarına yönelik sunum ve söyleşiler de FODER Dernek binasında gerçekleştirilecektir.