Kıbrıs Türk Fotoğraf Derneği ile Cyprus Photographic Society tarafından düzenlenen  fotoğraf çekim gezisine ilgi yoğundu.

16 Aralık 2017 Cumartesi sabahı Lefkoşa’dan hareketle, ilk olarak sabah kahvesi için Kalavaç köyüne uğrandı. Kahve yanında, köy muhtarı Ömer Meraklı rehberliğinde köyü gezip fotoğraf çekme şansını da yakalayan katılımcılar, daha sonra Serdarlı’ya hareket ettiler. Güzergah boyunca, yolda molalar verilerek bol bol manzara fotoğrafı da çekildi.

Serdarlı’da sele-sepet yapımını çeken katılımcılar, daha sonra köy fırınından çıkarılan hellimli-zeytinlilerin çekimini yapıp, sonrasında da ürünlerin tadına baktılar. Köyde yaklaşık bir buçuk saat kalan üyeler, daha sonra Çınarlı köyüne uğrayıp İncirli mağarasını ziyaret ettiler. Özellikle ilk kez mağarayı ziyaret edenler, bol bol fotoğraf çekme şansını yakaladılar. Mağara KKTC’de bulunan tek alçı taşı mağarası olmasıyla dikkat çekerken, uzmanlar bu güne kadar Türkiye’de böylesi bir mağaranın keşfedilmediğinin altını çiziyorlar

Çınarlı Köyü’nün 2 km güney doğusunda bulunan İncirli Mağara, Pliyosen yüzeyinin hemen altında, 239 m giriş ağzı bulunan Kıbrıs adasının jeolojik en önemli mağarasıdır. İncirli Mağara, Kuaterner röliyef sisteminin karakteristik bir şeklidir. Mağara ismini mağaranın girişimde bulunan incir ağacından alıyor. Toplam uzunluğu 311 m olan mağara’nın günümüzde yalnızca 70 metresi ışıklandırılmış olarak ziyaretçilere açıktır..

Güzergahta Davlos’a uğranmasının ardından, Kantara Kalesi ziyaret edildi. Havanın fotoğraf için uygun olmasından dolayı, Kantara Kalesinin her köşesi fotoğraflandı ve sonrasında Büyükkonuk köyüne uğrandı. Burada verilen kahve molasının ardından, üyeler köyde üretilen organik ürünlere de yoğun ilgi oldu ve havanın kararması ile birlikte Lefkoşa’ya dönüldü.