Kariyer Günleri kapsamında fotoğrafı konuşmak için Şehit Zeka Çorba Ortaokulu'na konuk olan Dernek Başkanımız Mehmet Gökyiğit, öğrencilerle biraraya geldi

10 Nisan 2018 Salı günü. gerçekleştirilen etkinlikte öğrencilerin fotoğrafa olan ilgisi yoğun oldu. FODER’in geçmiş yıllarda gerçekleştirdiği sergi, etkinlik, yarışmalar ve geziler ile ilgili öğrencilerden gelen soruları yanıtlayan Gökyiğit, bu yıl Telsim ve FODER işbirliğinde İlkokul ve Ortaokul öğrencilere yönelik “Kıbrıs’ta Meslekler” teması ile gerçekleştirilecek fotoğraf yarışması ile ilgili bilgiler verdi ve öğrencilerin yarışmaya katılmalarını istedi.

Yarışmada sergileme alacak olan öğrencilere geçmiş yıllarda olduğu gibi FODER tarafından dört haftalık ücretsiz  “Temel Fotoğrafçılık Eğitimi” verileceğini anımsatan Gökyiğit, böylesine bir eğitimin fotoğrafa gönül vermis öğrenciler için çok önemli olduğuna vurgu yaptı.

Sohbet sonrasında,  öğrencilerin çevre konusuna olan duyarlılığını artırmak için "CMC Atıkları" sunumunun gösterimi de gerçekleştirildi.