Turizm ve Çevre Bakanlığı’na bağlı Çevre Koruma Dairesi’nin düzenlediği “Çevre” temalı fotoğraf yarışmasında seçici kurulun ödül vermeye ve sergilemeye değer bulduğu eserler 5-8 Haziran tarihleri arasında Lefkoşa Atatürk Kültür Merkezi Sergi Salonu’nda sergilenmeye başladı.

Başbakan Tufan Erhürman ve Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu’nun da katıldığı sergi açılışında ödül almaya hak kazanan eser sahipleri ödüllerini aldı.

Ödül töreninin ardından serginin açılışını Çevre Koruma Dairesi Müdürü Abdullah Aktolgalı, Eski Eserler ve Müzeler Dairesi Müdür Fuat Azimli ve Şehir Planlama Dairesi Müdürü Türkmen Yiğitcan gerçekleştirirken, Başbakan Tufan Erhürman ile Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu sergiyi birlikte gezdiler.

Turizm ve Çevre Bakanlığına bağlı Çevre Koruma Dairesinin düzenlediği “Çevre” temalı fotoğraf yarışmasında Buket Özatay, Mustafa Evirgen ve Hasan Bağlar’dan oluşan seçici kurulun yaptığı değerlendirmeler sonucunda, tek kategoride gerçekleşen “Çevre” temalı fotoğraf yarışmasının Birincilik Ödülü “No Breathe” isimli fotoğrafıyla Başar Taşlı, İkinclik Ödülü “Tek Yeşil Nokta” isimli fotoğrafıyla Yıltan Taşcı, Üçüncülük Ödülü “Yılanın Feryadı” isimli fotoğrafıyla Nazım Kaşot’un oldu. Ayrıca, “Tahribat” isimli fotoğrafıyla Hüseyin Çekirdek Turizm ve Çevre Bakanlığı Özel Ödülüne, “Kum Prensesi” isimli fotoğrafıyla Süleyman Kaplan ise Juri Özel Ödülüne layık görüldü.

Çevre Koruma Dairesi ve Juri kararı ile ayrıca ek olarak “Kızıl Su” isimli fotoğrafı ile Tevfik Ulual’a Çevre Koruma Dairesi Özel Ödülü ve “Zehirleniyoruz” isimli fotoğrafı ile Başar Taşlı Mansiyon Ödülüne layık görüldü.

“Çevre” temalı fotoğraf yarışması serigisinde eserleri sergilenecek tüm katılımcılara da katılım belgesi verildi.

Ödüllere ek olarak Derneğimizden sergileme alan üyelerimiz ve eser sayıları aşağıdaki gibidir:
- Ayşe Gökyiğit, 2 adet sergileme
- Fergün Ulual, 1 adet sergileme
- Gülnur Tokay, 1 adet sergileme
- Hüseyin Çekirdeki, 2 adet sergileme
- Kemal Atay, 2 adet sergileme
- Mehmet Gökyiğit, 5 adet sergileme
- Tevfik Ulual, 4 adet sergileme
- Veysi Canateş, 1 adet sergileme


 

Ayşe Gökyiğit - 1                                        Ayşe Gökyiğit - 2

Hüseyin Çekirdek - 1                                 Hüseyin Çelirdek -2

Kemal Atay - 1                                      Kemal Atay - 2

Mehmet Gökyiğit - 1                                 Mehmet Gökyiğit - 2

Tevfik Ulual - 1                                       Tevfik Ulual - 2

Fergün Ulual - 1