FIAP (The International Federation of Photographic Art), ICS (Image Colleague Society) ve WPG (World of Photography Group) himayelerinde düzenlenen “2nd FIAP In My Heart Forever 2018” temalı etkinlik için FODER Yönetim Kurulu tarafından seçkisi yapılıp gönderilen 11 renkli fotoğrafların tümü, hazırlanan sunum ve pdf katalogda  yer aldı.

Fotoğraf alanında dünyada dostluk, kardeşlik, sevgi ve dayanışmayı sağlamak için düzenlenen etkinliğe 37 ülkeden 463 fotoğrafçı, 14 dernek yetkilisi ve 29 uluslararası kordinatör katkı koydu ve Kuzey Kıbrıs’tan FODER de böylesine önemli bir organizasyonda ilk kez yer aldı.

Ocak 2017 tarihinden itibaren 2176 numaralı ILFIAP Derneği olarak FIAP’a üye olan FODER, yurtdışındaki etkinliklere de büyük önem veriyor. Kemal Atay, Korman Kocaismail, Ayşe Kocaismail, Ebru Derviş, Hüseyin Çekirdek, Gökhan Gökberk, Tevfik Ulual, Ayşe Gökyiğit,  Seniha Tulgar, Tamer Tulgar ve Mehmet Gökyiğit’in fotoğraflarının sergilendiği etkinlik için hazırlanan sunuma, https://youtu.be/8zF6SgXCmP8?t=2  linkinden ulaşılabiliyor. FODER’I  temsil eden fotoğraflar, 18:13üncü dakikadan itibaren izlenebiliyor.

Fotoğrafı, dünyaya bir arada yaşanılabileceği vurgusunda en büyük araç olarak gören organizasyonun bu yıl ikincisi düzenlendi.

Ayşe Gökyiğit                                            Ayşe Kocaismail

Ebru Derviş                                             Gökhan Gökberk

Hüseyin Çekirdek                                        Korman Kocaismail

Mehmet Gökyiğit                                           Seniha Tulgar

Tamer Tulgar                                                Tevfik Ulual

Kemal Atay