Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Başbakan Yardımcılığı ve Dışişleri Bakanlığı’na bağlı Tanıtma Dairesi’nin “Yurt Dışı Kıbrıslı Türkler Projesi” kapsamında organize ettiği “Biz/Us” isimli fotoğraf sergisi, Temmuz ayında Londra’da, Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Kudret Özersay tarafından açılmıştı. 

Sergiyi hazırlamaktaki amaç, İngiltere’de yaşayan Kıbrıslı Türklerin KKTC’de özlemiş olabileceği mekanları, Kıbrıslı Türklerin evlerinde olan samimi ortamı, Kıbrıs Türk kültürünü, değerlerini, tarihi mekanlarını, doğasını yansıtmaktı.

Sergiye fotoğrafları ile destek veren fotoğraf gönüllülerine, Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı.Kudret Özersay, Dışişleri Bakanlığı Müsteşarı Güneş Onar, Dışişleri Bakanlığı Tanıtma Dairesi Müdürü Fatma Mallıdağlı Demirel’in şahsımıza verdiği yemekte, teşekkür belgelerimiz takdim edilerek bizleri onurlandırmışlardır. Katkı konulan farklı etkinliklerde de diğer kurum ve kuruluşların  bir “teşekkür belgesi” ile fotoğrafçıları onurlandırması zor olmamalı. Teşekkürler Tanıtma Dairesi.