Eğitimlerini Tamamlayıp Belgelerini Aldılar

Kıbrıs Türk Fotoğraf Derneği tarafından 18  Kasım – 2 Aralık tarihleri arasında İlkokul ve Ortaokul öğrencilerine yönelik düzenlenen ücretsiz Temel Fotoğrafçılık Eğitimi sona erdi.

Geçen yıl Telsim – FODER işbirliğinde düzenlenen “Çocuk Gözüyle Kıbrıs’ta Su ve Yaşam” temalı fotoğraf yarışmasında sergileme alan tüm öğrencilere yönelik eğitime katılanlar, eğitim süresince teorik dersler ve sunumlar yanında, fotoğraf çekimlerinde de kendilerini geliştirme şansını yakaladılar. Ayrıca, Bedesten’deki fotoğraf sergisini de ziyaret eden öğrenciler, özellikle gündoğumu ve günbatımı fotoğraflarını çok beğendiklerini ifade ettiler.

FODER Yönetim Kurulu Üyeleri Mehmet Gökyiğit, Tevfik Ulual, Ramadan Gümüşok ve Korman Kocaismail’in eğitmen olarak katkı koyduğu etkinlikte, 2018 yılının yarışma konusu olan “Çocuk Gözüyle Kıbrıs’ta Meslekler” ile ilgili olarak, yarışmaya sunulabilecek örnek fotoğrafların gösterimi yapıldı ve Lefkoşa’da konu ile ilgili fotoğraf çekimleri gerçekleştirildi. Farklı meslek guruplarını fotoğraflayan öğrenciler, eğitmenlerinden fotoğraf çekmenin inceliklerini öğrenirken, birçok emekçi ile de sohbet etme şansını yakaladılar. 

2 Aralık 2017 Cumartesi günkü fotoğraf çekimlerinin ardından FODER dernek binasında öğrencilere katılım belgeleri takdim edildi ve üç haftalık eğitim süreci güzel anılarla sona erdi.