Telsim ile Foder İşbirliğinde “1. Telsim Fotoğraf Yarışması” Düzenleniyor

Telsim ile Kıbrıs Türk Fotoğraf Derneği (FODER) işbirliğiyle “Benim Kıbrıs’ım” temalı “1’inci Telsim Fotoğraf Yarışması” düzenleniyor. Yarışmaya son katılım tarihi 31 Temmuz.

Telsim’den yapılan açıklamaya göre, Telsim Genel Müdürlüğü’nde biraraya gelen FODER ve Telsim yetkilileri, 1. Telsim Fotoğraf Yarışması’nın şartlarını ve ödüllerini basına açıkladılar.

Şartnameyi indirmek için lütfen tıklayınız

Ortak yarışmanın protokol imza töreni öncesi açıklama yapan Telsim Genel Müdür Yardımcısı Fevzi Tanpınar, bir tek fotoğraf karesinin onlarca kitap ve filmden başarılı olması halinde daha etkili olabileceğini vurgulayarak, “1’inci Telsim Fotoğraf Yarışması’nda isteğimiz, ülkemizin fotoğraf kareleri sayesinde çok daha farkına varılması, ülkemizin güzelliklerinin, insanının, kültürünün ve tarihinin tüm derinliklerince fotoğraf karelerine yansıyabilmesi” diye konuştu.

FODER Başkanı Hüseyin Sayıl da “Telsim ile FODER işbirliğini daha ileriye taşımak, fotoğraf sanatına katkı koymak için ‘Benim Kıbrıs’ım’ projesi ile karşınızdayız” dedi. Sayıl, Kıbrıs’ta fotoğraf alanına daha yüksek bir kalite getirmek, fotoğraf sanatını sevenleri teşvik etmek ve onlara daha çok imkan tanımak için Telsim’le birlikte bir projeyi yaşama geçirmekten son derece mutlu olduklarını ifade etti.

“Benim Kıbrıs’ım” temalı fotoğraf yarışmasına 17 yaşını doldurmuş kişiler katılabilecek.

Yarışamaya katılacak fotoğrafların, dijital olarak jpeg formatında, kısa kenarı en az 3000 piksel (25 cm) ve 300 dpi olarak CD veya DVD’ye kaydedilip gönderilmesi gerekiyor.

Fotoğraflar, montajlanma yoluyla oluşturulmuş ya da orijinal özelliğini bozacak herhangi bir öğenin eklenmiş veya var olan bir öğenin çıkartılmış olması halinde, yarışma dışı bırakılacak.  Fotoğrafın orjinal özelliğini bozmayacak kadrajlamalar, kontrast, aydınlık ve renk ayarı yapılmış fotoğraflar ise kabul edilecek.

Ayrıca yarışmaya gönderilecek fotoğrafların, yurt içinde düzenlenmiş sergilerde daha önce ödül almamış olmaları ve yarışmacıların yarışmaya en az 3, en çok 7 eserle katılması gerekiyor.

Yarışmaya gönderilen eserler daha sonra açıklanacak Seçici Kurul Üyeleri tarafından değerlendirilecek.

Şartnameyi indirmek için lütfen tıklayınız