FODER, sosyal sorumluluk kapsamında bir ilke imza attı. Bu yıl, 8-11 Mayıs tarihlerinde " doku, soyut, su ve yansıma" temaları ile gerçekleştirilen FODER Sergisi, sergilenen fotoğrafların satışından elde edilen gelirle, sosyal farkındalık yaratma amacıyla, Dr Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi Çocuk Onkolojisi Servisi'ne cihaz bağışında bulundu.

Servis tarafından gereksinim duyulan " İlaç ve pansuman arabası, cihaz ve pansuman arabası ve çift kavanozlu aspiratör cihazları" , sergiden elde edilen gelirle, FODER tarafından temin edilerek ,31 Ağustos 2012 tarihinde Çocuk Onkoloji Servisine teslim edildi.

Teslim sırasında, Onkoloji Servisi Doktorlarından Dr Dilek Birgen, Dr Kudret Çağlar ve Dr Ayşe Sayılı yanında, Çocuk Servisi Sorumlu Hekimi Dr Sevgi Öksüz ve Başhekim Dr Rifat Siber ile Servis Hemşireleri de hazır bulundu.

Bu tür davranışların çoğalarak artması dileğinde bulunan ve kendisi de bir fotoğraf tutkunu olan Başhekim Siber, "Umarız, Işığınız Servisimizi aydınlatmaya devam eder" temennisinde bulunarak, bu tür davranışların başka kurum ve kuruluşlara da örnek olmasını diledi.

Cihaz teslimine tüm FODER Yönetim Kurulu Üyeleri de katılarak,  dernek olarak  ,bu tür projeler imza atmaktan gurur duyduklarını ve çalışmalarının bu bağlamda devam edeceğini belirttiler.