Kıbrıs Türk Fotoğraf Derneği (FODER), Telsim sponsorluğunda restore edilerek çağdaş bir görünüme kavuşan dernek binasında, fotoğraf tutkunları ve üyelerinin katılımı ile sezon açılış kokteylini 6 Eylül 2012 Perşembe akşamı gerçekleştirdi.

Elektrik kesintisine rağmen karanlıkta yapılan etkinlik samimi bir ortamda gerçekleşti. Geceye katılan davetliler arasında Kültür Dairesi Müdürü Nurcan Namsoy ve Telsim Genel Müdür Yardımcısı Fevzi Tanpınar da vardı.

Gecede açılış konuşmasını yapan FODER Yönetim Kurulu Üyesi Altay Sayıl, FODER’in geçmişte olduğu gibi gelecekte de etkinliklerine devam edeceğini, her geçen gün derneğe yeni katılımlarla büyüyüp geliştiğini söyledi. 

Telsim Genel Müdür Yardımcısı Fevzi Tanpınar ise, özellikle son dönemlerde FODER ile yürütülen ortak kültürel etkinlikler çerçevesinde düzenlenen fotoğraf yarışmasından bahsederek, “Benim Kıbrısım” Fotoğraf Yarışmasının neticelerinin 19 Eylül 2012 tarihinde açıklanacağını; 20 Eylül 2012 tarihinde de Atatürk Kültür Merkezi’nde serginin gerçekleşeceğinden bahsetti.

Saat 20.45’te elektriklerin gelmesiyle FODER Asbaşkanı Mehmet Gökyiğit’in hazırladığı ve üyelerin farklı tarih ve etkinliklerdeki fotoğraflarından oluşan sunumu yapıldı. Her zaman ışığın peşinden koşan FODER üyeleri, bu kez kendi fotoğraflarından oluşan sunumu izlerken hem eğlendiler, hem de anılarını tazelediler.

FODER’den verilen bilgide, yeni sezonda da üyelere yönelik “Temel Fotoğrafçılık Eğitimi” ve “İleri Seviye Fotoğrafçılık Eğitimi” konularında dersler verilmeye devam edileceği vurgulandı.