14 Kasım 2013 Perşembe akşamı Dernek binamızda özellikle makro fotoğtaf konusunda deneyimli ve FODER eski üyelerimizden Sami Tamson’u konuk ettik. Kıbrısın gerek Güney, gerekse Kuzeyindeki flora ve faunayı çok iyi tanıyan ve özellikle endemik bitkileri yıllardır fotoğraflayan Tamson, sadece sunum yapmakla kalmayıp, makro fotoğrafçılığın püf noktalarını FODER Üyeleri ile paylaştı.

Doğayı fotoğraflayan fotoğrafçıların, bu işi yaparken doğaya zarar vermemeleri gerektiğini belirten Tamson, doğada bulunan zararlı sürüngen ve bitkilerden de ne şekilde korunulması gerektiği konusuna da anlatımında yer verdi.

1963 BAF doğumlu olan Tamson, halen Kurtuluş Lisesi’nde öğretmenlik hayatına devam ediyor. 1998 yılından itibaren fotoğrafın içinde olan ve geçmişte fotoğraf yarışmalarına ve sergilere katılan Tamson, FODER üyesi olduğu dönemlerde de sergilerimize katkı koymuş değerli bir arkadaşımız.

Tamson’un Orkide fotoğrafları, SOS Çocuk Köyü tarafından Yılbaşı Tebrik Kartlarında kullanmış, ayrıca KKTC Posta dairesi de fotoğraflarını “Kır Çiçekleri ve Orkideler”serisinde kullanmıştır. Arkadaşımızın fotoğraf tutkusunun hep devam etmesini dileriz.