KKTC Telsim ile Kıbrıs Türk Fotoğraf Derneği (FODER) işbirliğinde “Benim Kıbrıs’ım, Kıbrıs’ta Kadın Olmak” temasıyla düzenlenen fotoğraf yarışmasında dereceye giren ve sergilenmeye hak kazanan eserler, Cumhuriyet Meclisi’nde sanatseverlerle buluştu.

Meclis Başkanı Sibel Siber,  14 Ocak 2014 Salı günü saat 15:30'da, “Benim Kıbrıs’ım, Kıbrıs’ta Kadın Olmak” konulu sergiyi Meclis’te açtı.

Siber burada yaptığı konuşmada, “Kıbrıs’ta kadın olmak güzeldir. Siz bu güzelliği fotoğraflara yansıttınız. Bu fotoğrafları meclisimizde sergilemek bizim için onurdur” diyerek yarışmaya katılanlara teşekkür etti.

Konuşmasını “Bu sergimizle sanırım bir ilki gerçekleştirdik” diyerek sürdüren Sibel Siber, Mecliste sanatsal faaliyetlere de yer verilmesini düşündüklerini söyledi.

Meclis Başkanı Sibel Siber ve KKTC Telsim Genel Müdür Yardımcısı Fevzi Tanpınar yarışmada dereceye giren katılımcılara ödül takdim etti.

Yarışmanın, Birincisi Mehmet Gökyiğit, İkincisi Berkiye Gürcan, Üçüncüsü Hasan Karlıtaş, Telsim Özel Ödülü’nü kazanan Hatice Aydın, Başarı Ödüllerine layık görülen Berkiye Gürcan, Hatice Aydın ve Mehmet Gökyiğit sergi açılışında ödüllerini aldı.

Sergideki fotoğraflar Özel Eğitim Vakfı (ÖZEV) yararına satışa sunulacak ve her fotoğraf 100 TL’ye satışa sunulacaktır.