Kıbrıs Türk Fotoğraf Derneği (FODER), 9 Ocak 2014 tarihinde gerçekleştirdiği Olağan Genel Kurulu sonrası, 14 Ocak’ta yeni Yönetim Kurulu’nu oluşturdu ve 5 Şubat’ta Telsim Genel Müdürü Rasim Karas ve Genel Müdür Yardımcısı Fevzi Tanpınar’a nezaket ziyaretine bulundular.

Oldukça samimi bir havada geçen ziyarette, FODER Dernek Başkanı Mehmet Gökyiğit, bugüne dek Telsim ile ortak yapılan çalışmalara atıfta bulunarak, ilerki dönemlerde de işbirliğinin artarak devam edeceğini belirtti. FODER’in Kuzey Kıbrıs’taki en eski Fotoğraf Derneği olmasının yanında, en üretken, en fazla projeye imza atan, sergiler açan ve Ulusal-Uluslararası fotoğraf yarışmalarında da en fazla başarı gösteren Dernek olduğunun altını çizen Gökyiğit, bu başarıda  Dernekte verilen fotoğrafçılık eğitimi, hafta sonu düzenlenen fotoğraf çekim gezileri ve üyeler arasındaki paylaşımın çok önemli olduğunu belirtti.

Ziyarette, Altay Sayıl arşivinde bulunan ve Lefkoşa – Sarayönü’nün 1956-57 yıllarındaki görüntüsünü yansıtan fotoğraf ile Turizm Bakanlığı tarafından basımı gerçekleştirilen ve Mehmet Gökyiğit’in fotoğrafları ile katkı koyduğu “Açık Hava Müzesi – Kuzey Kıbrıs” prestij kitabı Telsim Genel Müdürü Rasim Karas’a takdim edildi.

Telsim Genel Müdürü Rasim Karas da , FODER Yönetim Kurulu’nun ziyaretinden duyduğu memnuniyeti belirterek, iki yıldır FODER’le birlikte düzenlenen “Fotoğraflarla Benim Kıbrısım” fotoğraf yarışmasının gelecek yıllarda da devam edeceğini ve FODER’le birlikte daha farklı projelere de imza atacaklarını belirtti. Özellikle 2013 yılında düzenlenen “Fotoğraflarla Benim Kıbrısım – Kıbrıs’ta Kadın Olmak” temalı fotoğraf yarışmasının daha fazla sanatsevere ulaşmasını sağlamak için, Lefkoşa Bedesten’deki sergi açılışının ardından, Meclis Başkanı Sayın Sibel Siber’in girişimleri ile Meclise taşındığını, daha sonra Mağusa Rauf Raif Denktaş Kültür ve Kongre Merkezi’nde sergilenmesinin ardından sırası ile İskele, Güzelyurt ve Girne’de de sergileneceğini belirtti.

Bilindiği gibi FODER ile Telsim sosyal sorumluluk projesi kapsamında “Fotoğraflarla Benim Kıbrısım” sergisinden fotoğraf satışı sonrası elde edilen geliri Kıbrıs Türk Görmezler Derneği’ne bağışlamış, “Kıbrıs’ta Kadın Olmak” sergisi fotoğraf satışından elde edilecek geliri de Özel Eğitim Vakfı’na (ÖZEV) bağışlayacağını daha önce açıklamıştı.