Şartname için Tıklayınız

Telsim ve Kıbrıs Türk Fotoğraf Derneği’nin (FODER) işbirliğinde iki yıldır düzenlenen “Benim Kıbrıs’ım” temalı fotoğraf yarışması bu kez 2 farklı yaş kategorisinde çocuklara yönelik olarak düzenleniyor.

Çocuklara fotoğraf sanatını sevdirmek ve onların fotoğraf çalışmalarını desteklemek için düzenlenecek olan yarışma, 6-10 ve 11-16 yaş kategorilerinde gerçekleşecek.

Yarışma hakkında bilgi vermek üzere Telsim Genel Müdürlüğü’nde bir basın toplantısı yapıldı. Toplantıya, FODER Başkanı Mehmet Gökyiğit ve Yönetim Kurulu Üyeleri’nden Ayşe Gökyiğit ile Ramadan Gümüşok ve Telsim Genel Müdür Yardımcısı Fevzi Tanpınar katıldı.

Toplantıda konuşma yapan Telsim Genel Müdür Yardımcısı Fevzi Tanpınar, “Benim Kıbrıs’ım” temasıyla düzenlenen yarışmaya geleceğimizde önemli bir yere sahip  çocuklarımızı  da dahil etmek istediklerine işaret ederek, “Benim Kıbrısım’ derken, çocukların Kıbrısından bahsediyoruz” dedi.

Çocukların vatanlarını nasıl gördüklerini veya nasıl görmeyi arzuladıklarını fotoğraf karelerine taşıyacağını ifade eden Tanpınar, yarışmaya katılacak eserlere büyük önem verdiklerine vurgu yaptı.

Yarışmaya başvuralacak eserleri heyecanla beklediklerini belirten Tanpınar, fotoğrafları yarışma sonrasında düzenleyecekleri sergi ile Mayıs ayında ülkemizdeki sanatseverlerle buluşturmayı plandıklarını açıkladı.

Dernek Başkanımız Mehmet Gökyiğit de konuşmasında, son iki yıldır Telsim işbirliğinde düzenledikleri yarışmalara çocukları da dahil ettikleri için mutlu ve heyecanlı olduklarını dile getirdi

Gökyiğit, yarışmada dereceye girenlere birçok güzel ödül verileceğinin müjdesini verirken, dereceye girenlerin Mayıs ayında açıklanacağını bildirdi. Gökyiğit, yarışmada sergilenmeye değer bulunan eserlerin sahiplerine de  FODER olarak üç haftalık ücretsiz Temel Fotoğrafçılık Eğitimi vereceklerini açıkladı.

Yarışmanın katılım şartnamesi www.kktctelsim.com veya www.kktcfoder.com dairesinden indirilebilir. Başvurular 23 Nisan tarihine kadar, Telsim Ortaköy Merkez Şubesi’ne alındı belgesi karşılığında kabul edilecek.