FODER, 29 Mayıs 2014 tarihinde dernek binasında AFSAD Üyeleri İmren ve Mehmet Pınar’ı konuk etti. Büyük bir katılımla gerçekleşen etkinlikte, aynı zamanda Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu Genel Sekreteri olan İmren Pınar’ın “Satılık Özgürlük” isimli sunumu ve eşi Mehmet Pınar ile birlikte hazırladıklarları “Hangi Toprağın İnsanları” adlı diğer sunumları üyelerimiz tarafından büyük beğeni topladı.

Hangi Toprağın İnsanları” isimli sunumda, Türkiye’de tarım sektöründe çalışan geçici mevsimlik işçilerin çalışma koşulları anlatılırken, “Satılık Özgürlük” isimli sunumda ise, insanların güvercin merakı ve güvercinlere olan düşkünlüklerini ekrana yansıdı.

Sunum sonrası üyemiz Kemal Atay, Kıbrıs Türk fotoğrafının duayenlerinden Kadir Kaba ve Dernek Başkanımız Mehmet Gökyiğit, kendi çalışmalarının yer aldığı fotoğraf kitaplarını konuklara sundu ve İmren Hanım da ilerki zaman diliminde, FODER ile gerçekleştirilebilecek projeler, eğitimler ve workshoplarla ilgili yardım sözü vererek derneğimiz bünyesinde konuk olmaktan duyduğu mutluluğu dile getirdi.

Mehmet Pınar da, proje çalışması yaparken dikkat edilmesi gereken konularla ilgili bilgilerini paylaştı ve ciddi projelerin aceleye getirilmeyip 2-3 yıla yayılması gerektiğinin altını çizdi. Mehmet Pınar,  geçen yıl da Derneğimize konuk olmuş ve İmren Hanım’la ortak çalışması olan, çok büyük beğeniyle izlediğimiz “Anadolu’da Üç Kardeş” isimli sunumunu bizlerle paylaşmıştı.