Telsim ile Kıbrıs Türk Fotoğraf Derneği (FODER) işbirliğinde düzenlenen  “Çocuk Gözüyle Benim Kıbrısım” isimli fotoğraf yarışmasının sergisi 4 Haziran 2014 tarihinde açıldı. Açılışını Milli Eğitim Bakanı Mustafa Arabacıoğlu’nun gerçekleştirdiği sergide rengarenk görüntüler yaşandı ve çocuklarımız böylesine anlamlı bir sergide bulunmanın heyecanını yaşadılar.

Sergide, 6-10 ve 11-16 yaş kategorilerinde yarışan her çocuğun en az bir fotoğrafı olmak üzere toplam 125 fotoğraf sergileniyor ve 50 Tl’den satışa sunulan fotoğraflardan elde edilecek gelir, Kızılay kanalı ile Soma’daki çocuklara gönderilecek.

Sergi açılışında ayrıca yarışmanın jüri üyelerine plaket, dereceye girenlere de ödülleri  verildi.

Milli Eğitim Bakanı Mustafa Arabacıoğlu törende yaptığı konuşmada, etkinliği düzenleyen Telsim ile FODER’i kutlayarak, çocukların gözünden Kıbrıs’ı anlatan fotoğrafları çok merak ettiğini kaydetti.

Telsim Genel Müdürü Yardımcısı Fevzi Tanpınar da,   FODER ile birlikte Kıbrıs’ı anlatan en güzel karelerin yakalanması ve yarışmanın kalıcılaştırılması için yola çıktıklarını  belirterek, yarışmayı her yıl düzenleyerek geleneksel hale getireceklerini ifade etti.

Dernek Başkanımız Mehmet Gökyiğit ise,  yarışmada, profesyonelleri aratmayan çok güzel fotoğrafların ortaya çıktığını  söyledi ve genç fotoğrafçıları kutladı. Gökyiğit, yarışmada sergileme alan her çocuğa FODER olarak yakın bir gelecekte “Temel Fotoğrafçılık Eğitimi” verileceğini de sözlerine ekledi.