Fotoğraf Yarşması Şartnamesi

FODER – Telsim işbirliğinde son iki yıldır büyük bir katılımla gerçekleşen fotoğraf yarışmasının bu yılki teması “Kıbrısta Çocuk Olmak”.

Geçmiş yıllarda olduğu gibi fotoğrafçıların yine dijital ortamda katkı koyacağı yarışmaya katılım ücretsiz olup, sergilenmeye layık görülen eserlerin baskısı, FODER – Telsim tarafından yaptırılacaktır.

Hatırlanacağı gibi geçen yıl “Kıbrısta Kadın Olmak” teması ile gerçekleşen yarışmada ödül ve sergileme alan fotoğraflar, daha fazla sanatseverle buluşması adına tüm ilçelerde sergilenmiş ve büyük bir beğeni toplamıştı.

3 Temmuz 2014 tarihinde Telsim Genel Müdürü Rasim Karas ve Dernek Başkanımız Mehmet Gökyiğit tarafından yapılan basın açıklamasına göre, 7 Kasım 2014 yarışmaya son katılım tarihi olarak belirlenmiş olup, ödül ve sergilemeye layık görülen eserler, 1-6 Aralık 2014 tarihleri arasında Lefkoşa Atatürk Kültür Merkezi’nde sergilenecektir.

Kıbrıs’ta çocuğun toplumdaki yerini, önemini, değerini ve etkisini simgeleyen fotoğraf karelerinin konu kapsamında olduğu yarışmada, birbirinden değerli ödüller de sahiplerini bekliyor.

Bilindiği gibi, bu yıl ilk kez FODER – Telsim tarafından “Çocuk Gözüyle Benim Kıbrısım” teması ile çocuklarımıza yönelik fotoğraf yarışması da düzenlenmiş ve sergileme alan çocuklarımıza FODER tarafından temel fotoğrafçılık eğitimi verilmişti.

Fotoğraf Yarşması Şartnamesi