Kıbrıs Türk Fotoğraf Derneği Yönetim Kurulu Üyeleri, 14 Ağustos 2014 Perşembe günü, Güzelyurt Belediye Başkanı Mahmut Özçınar’ı ziyaret ederek, Güzelyurt’la ilgili projesini paylaştı.

FODER Yönetim Kurulu’ndan Mehmet Gökyiğit, Tevfik Ulual, Gülnur Tokay, Ayşe Gökyiğit ve Ramadan Gümüşok, Güzelyurt Belediye Başkanı Mahmut Özçınar’ı makamında ziyaret ederek, Dernek çalışmaları, etkinlikleri ve projeleri ile ilgili bilgi verdi. Oldukça samimi geçen ziyarette, Eylül ortası başlayacak yeni fotoğraf sezonunda FODER’in Güzelyurt bölgesine ayrı bir önem vereceği vurgulandı ve Güzelyurt Belediyesi ile birlikte yürütülecek ortak çalışmalarla ilgili karşılıklı görüş alışverişinde bulunuldu.

Güzelyurt Belediye Başkanı Mahmut  Özçınar  kabulde yaptığı konuşmada, FODER’in Güzelyurt  bölgesinde tarih, insan yapısı, doğası ve kültürel yapısıyla ilgili planladığı projelerden ve çalışmalardan duyduğu memnuniyeti ifade ederek,  bu tür projelerin bölgenin tanıtılması anlamında büyük katkı koyacağına olan inancını dile getirdi.

Güzelyurt Belediyesi’nin kültür sanat alanında yaptığı çalışmalar ve proje aşamasındaki Sergi Salonu hakkında bilgi veren Özçınar, yapılması planlanan çalışma hakkında FODER Yönetim Kurulu Üyeleri ile fikir alışverişinde bulundu .

FODER Başkanı Mehmet Gökyiğit de fotoğraf alanında gerçekleştirilen sergi, etkinlik ve projelerin özellikle sanat çevresi tarafından takdir edildiğini belirterek, Eylül ayından itibaren çalışmaların ve yeni projelerin ivme kazanacağını belirtti.

Özçınar, FODER kütüphanesinde yer alması için “Kuzey Kıbrıs’ta Osmanlı İzleri” ve Türk Dünyası Belediyeler Birliği’nin “Şehir ve İnsan” adlı kitaplarını verirken; FODER Yönetim Kurulu tarafından da Özçınar’a Lefkoşa’nın 1920’li yıllarını gösteren fotoğraf  ve 2014 yılında gerçekleştirilen “Kahve Tadında” temalı serginin kataloğunu  takdim ettiler.