Kıbrıs Türk Fotoğraf Derneği Yönetim Kurulu, Eylül ortası başlaması planlanan yeni sezon fotoğraf etkinlikleri öncesi, planlanan projeler kapsamında ziyaretlerini sürdürmeye devam ediyor.

1 Eylül 2014 tarihinde Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü ve kültür-sanat ekibi ile biraraya gelen FODER Yönetim Kurulu, Girne ve Girne Belediyesi’ne bağlı köylerle ilgili planlanan sergi, etkinlik ve çalışmalarla ilgili karşılıklı bilgi alışverişinde bulundu.

 

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Güngördü, FODER’in projelerinin heyecan verici olduğunu ve Girne’nin tanıtımına çok büyük katkı sağlayacağına inandığını ve proje tamamlandığı zaman mutlaka kitaplaştırılması gerektiğini; Ekim ayında gerçekleştirilecek olan 13. Zeytinlik Festivali’nde “zeytin” temalı sergi için de FODER üyelerinden katkı beklediklerini belirtti.

Ziyarette söz alan FODER Başkanı Mehmet Gökyiğit de, Girne ve köyleri ile ilgili planladıkları projelere FODER üyelerinin büyük ilgi göstereceğine inandığını ve böylesine önemli projelerin üye motivasyonu açısından da önemli olduğuna vurgu yaptı. Girne bölgesinde tarih, kültür, doğa ve yerel yaşamla ilgili fotoğraflanacak birçok yer ve güzellik bulunduğunu belirten Gökyiğit, eylül ayı ortası başlayacak dernek etkinlikleri ve fotoğraf çekim gezilerini üyelerin sabırsızlıkla beklediğini belirtti.

FODER’in Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ndeki en eski fotoğraf derneği olduğunu ve her zaman sergi, etkinlik ve fotoğraf alanındaki başarılarının bilindiğini ve takdir gördüğünü belirten Gökyiğit, özellikle son üç yıldır sosyal sorumluluk projeleri çerçevesinde gerçekleştirilen çalışma ve etkinliklerle de ilgili  bilgi verdi. Ziyarette, FODER Yönetim Kurulu Üyesi Ramadan Gümüşok’un gece çekilmiş Girne Kalesi fotoğrafı, Güngördü’ye takdim edildi.

4 Eylül 2014 tarihinde de Dışişleri Bakanlığı Tanıtma Dairesi Müdürü Fatma Demirel’i makamında ziyaret eden FODER Yönetim Kurulu, planlanan ve sürdürülen projelerle ilgili bilgiler aktardı. FODER üyelerinin ülke tanıtımı ile ilgili baskısı gerçekleştirilen birçok kitap ve broşürde imzası olduğunu belirten FODER Başkanı Gökyiğit, ayrıca FODER’in her zaman sosyal sorumluluk projeleri ile yaptığı çalışmaların önemine dikkat çekti ve hedeflerinin, ilerki yıllarda da yeni projeler üretmek olduğunu belirtti.

Dışişleri Bakanlığı Tanıtma Dairesi’nin çalışmaları hakkında bilgi veren Fatma Demirel de, FODER’in yaptığı etkinlikleri her zaman takdir ettiğini söyledi ve yurt dışında yapılması hedeflenen ve ülke tanıtımına çok büyük katkısı olacak Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ile ilgili fotoğraf sergisine de FODER Üyelerinin katkı yapacağına olan inancının tam olduğunu belirtti.