Girne Belediyesi tarafından bu yıl 13.sü düzenlenen Zeytin Festivali’nde üyelerimizin “Zeytin” temalı fotoğrafları da yer aldı.

En eski ve en kapsamlı festivallerden biri olmasının yanında, ülkemiz için çok değerli bir ürün olan zeytinin özellikle Girne bölgesindeki değeri biliniyor ve Derneğimiz tarafından sergi çalışmaları bağlamında 21 Eylül 2014 tarihinde Girne bölgesine fotoğraf çekim gezisi düzenlenmiş ve özellikle Doğanköy, Ozanköy, Zeytinlik ve Bellapais köylerindeki zeytin ağaçları fotoğraflanmıştı.

Sergi çadırında çok farklı ürünlerin sergilenmesi nedeniyle, alan sorunundan dolayı Derneğimizden sadece 6 üyemizin fotoğraflarının yer almasına rağmen, fotoğraflar ziyaretçiler tarafından beğeni ile izlendi.

10-14 Ekim 2014 tarihleri arasında düzenlenen ve halkımızın en fazla ilgi gösterdiği festivallerden biri olan ve Zeytinlik bölgesinde düzenlenen etkinlikler kapsamında konserler, folklor gösterileri, tiyatro gösterileri, çeşitli yarışmalar, atölye çalışmaları, yemek yarışmaları, karikatür yarışması, turnuvalar ve anma etkinlikleri düzenlenmiş ve sergi salonunda da resim ve  fotoğraf sergileri açılmıştı.

Dernek üyelerimizden Mehmet Gökyiğit, Sunalp Çelebi, Ramadan Gümüşok, Ayşe Gökyiğit, Kemal Atay ve Cemal Okur’un fotoğrafları sergilenmiş ve kapanış gecesinde de Girne Belediye Meclis üyesi Ziya Sencer tarafından, FODER’e  katkılarından dolayı teşekkür adına Dernek Başkanımız Mehmet Gökyiğit’e plaket takdim edilmiştir.