7-8-9 Kasım tarihlerinde FODER’in davetlisi olarak adamızda bulunan Türkiye’nin değerli fotoğraf sanatçılarından Canan Yaşar (EFIAP) gerek fotoğraflarını, gerekse birikimlerini ve bilgilerini Kıbrıslı fotoğrafseverlerle paylaştı.

7 Kasım Cuma akşamı FODER dernek binasında halka açık düzenlenen etkinlikte Yaşar’ın “Batman’da Tandır” , “Pancar” ve “Festival” adlı 3 sunumu izleyiciler ile buluştu. Fotoğrafseverleri oldukça etkileyen sunumların ardından fotoğraf söyleşisi de yapıldı.

9 Kasım Cumartesi günü FODER üyeleri ile “Otoportre” konusunda bir atölye çalışması gerçekleştiren Yaşar, kısıtlı zamana rağmen Lefkoşa Surlariçi, Girne Balabayıs ve Girne Limanı’nda fotoğraf çekimleri yapma şansı buldu.

9 Kasım Pazar günü yine FODER üyeleri ile birlikte Mağusa bölgesini gezip görüntüleyen Yaşar, ülkemize hayran kaldığını dile getirdi. Kıbrıs’ta bulunduğu üç gün süresince kendisine yöneltilen tüm soruları içtenlikle, tek tek yanıtlayan Yaşar FODER üyelerinin büyük hayranlığını kazandı. Genellikle proje ağırlıklı çalışan Yaşar, bugüne kadar gerçekleştirdiği onlarca projeyi Türkiye’nin farklı bölgelerinde fotoğrafseverlerle buluşturdu.

2010 – 2014 yılları arasında Türkiye’de birçok sergiye imza atan Canan Yaşar’a yaptığı çalışmalar sonucunda Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu tarafından 2011 yılında AFIAP, 2012 yılı sonunda EFIAP Ünvanı verilmiştir. Yaşar, 2010 ortalarında göndermeye başladığı yurt dışı ve yurt içi fotoğraf yarışmalarından 190 adet çeşitli ödüller ve sergilemeler almış bulunmaktadır.