Kuzey Kıbrıs Turkcell'in engellilerin yaşamına yönelik farkındalığı artırmak ve duyarlılığı geliştirmek amacıyla düzenlediği 'Sanat Engel Tanımaz Fotoğraf Yarışması'nda ödüller sahiplerini buldu.

Bu yıl “Engelsiz Hayat” temasının işlendiği yarışmada,
Fotoğraf Kategorisi’nde Arif İşgüzar Birinciliği kazanırken, Dernek Asbaşkanımız Tevfik Ulual İkinci, Süleyman Kaplan ise Üçüncü oldu. Üyemiz Doğay Erçağ, Cüneyt Bayram ve Oytun Yunak’a ise ‘Jüri Özel Ödülü’ verildi.

Toplam 30 fotoğrafın sergileme hakkı kazandığı yarışmada, FODER’den Dernek Başkanımız Mehmet Gökyiğit 2, Asbaşkanımız Tevfik Ulual 3 ve Üyemiz Doğay Erçay 4 sergileme alarak güzel bir başarıya imza attılar

“Kısa Filmler” kategorisinde ise “Baba” isimli filmiyle Soner Sert birinciliğe layık görüldü. “Bakış Açısı” isimli kısa filmiyle Berk Koç ikinciliği alırken, Soner Sert “Ses” isimli çalışmasıyla üçüncülük ödülünün de sahibi oldu.

“Jüri Özel Ödülü” ise  "Yeter ki iste" isimli kısa filmiyle Ömer Cumhur Bulduk’a verildi.
Yarışmada eserleri Kıbrıslı Türk yönetmen Derviş Zaim ve fotoğraf sanatçısı Hasan Hüseyin, Buket Özatay, İsmail Gökçe, Veysi Soyer, Aşık Mene’den oluşan seçici kurul değerlendirdi.

Yoğun bir katılımın olduğu Lefkoşa Atatürk Kültür Merkezi’ndeki gecede, yarışmada başarılı isimler ödüllerini aldı ve dans gösterisinin ardında kokteyl ile sona erdi. Dans gösterisi bölümünde, Almanya’dan gelen Dünyaca ünlü engelli dansçı  Dergin Tokmak’ın büyüleyici performansı göz doldurdu..

Kuzey Kıbrıs Turkcell tarafından yapılan açıklamada, yarışmada ödül alan ve jüri tarafından sergilenmeye değer bulunan fotoğrafların, farklı ilçelerde açılacak sergilerle yeniden gündeme taşınacağı belirtildi.