İktisatbank tarafından düzenlenen “Eğitim Geleceğimizdir” konulu Fotoğraf  Yarışması’nda dereceye giren sanatçılara ödülleri, 15 Aralık 2014 Pazartesi günü İktisatbank Genel Müdürlük Binası, Mesarya Sergi ve Konferans Salonunda düzenlenen ödül töreninde takdim edildi.

24 fotoğraf sanatçısının eserlerini gönderdiği yarışmada 100 adet fotoğraf değerlendirildi. Değerlendirme; içerik, özgünlük, teknik mükemmellik, kompozisyon, etki ve artistik ifade gibi kriterler üzerinden yapıldı.

30 eserin sergilenmeye değer bulunduğu yarışmada, Yönetim Kurulu Üyemiz Fergün Ulual “Abaküs” isimli çalışmasıyla 1’inci, Üyemiz Mustafa Evirgen “Okul Yolunda” isimli çalışmasıyla 2’inci Mehmetali Karahasan “Okuma Sevinci” isimli çalışmasıyla 3’üncü oldular. Ayrıca; Cem Kara “İsimsiz” adlı çalışmasıyla Jüri Özel Ödülü’ne layık görüldü.

FODER’den Dernek Başkanımız Mehmet Gökyiğit “ Meslek Öğreniyorum” ve “Nasihat” ;  Dernek Asbaşkanımız Tevfik Ulual “ Bilimsel Yaklaşım” ve “Karakalem” ; Yönetim Kurulu Üyemiz Ayşe Gökyiğit “ Laboratuvarda Gözlem” ve “Bando Takımı” ; Doğay Erçağ “Birlikte”, “Öğret Bana” ve “Hayallerimi Güçlendir” ; Fatma İnci Taşlı “Çocuk Meclisinde” ; Necla Toptancı “ Sıraya Girelim” ; Ayşe Kocaismail “ Ayaz” ve “Usta” ile Mustafa Evirgen “Aşk1” ve  “Diploma Sevinci” isimli fotoğrafları ile sergileme alma başarısını gösterdiler.

Sergileme hakkı kazanan toplam 30 fotoğraftan 17sinin FODER Üyelerine ait olması, Derneğimizin haklı gururu olmuştur