Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu’nun eşi Meral Eroğlu himayelerinde beş bölgede Ortopedik Özürlüler Derneği yararına düzenlenen etkinliklerin dördüncü durağı Beyarmudu oldu. Kıbrıs Türk Ortopedik Özürlüler Derneği yararına, Çağdaş Müzik Derneği ile Kıbrıs Türk Ortopedik Özürlüler Derneği’nin “Şarkılar Bizi Söyler” konserleri, Telsim-FODER işbirliğinde düzenlenen “Kıbrıs’ta Çocuk Olmak” fotoğraf sergisi ile birlikte, Kıbrıs turuna devam ediyor.

Beyarmudu’ndaki açılışa Beyarmudu Belediye Başkanı İlker Edip, Kıbrıs Türk Ortopedik Özürlüler Derneği Başkanı Günay Kibrit, Telsim Bireysel Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Özay Tulunay, Çağdaş Müzik Derneği Başkanı Ersin Tünay ve DAÜ Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Altınay ile konsere çok sayıda sanatsever katıldı. Aynı akşam Derneğimizde fotoğraf sanatçısı İsmail Gökçe konuk olarak davet edildiğinden, Yönetim Kurulu Üyelerimiz açılışta hazır bulunamadı.

Açılışta konuşma yapan Beyarmudu Belediye Başkanı İlker Edip, engelleri ortadan kaldırmak için yola çıktıklarını ve engellilerin her noktasına kolaylıkla erişebilecekleri Güney Mesarya Sosyal Tesisleri’ni hizmete açtıklarını kaydetti.  “Engelleri birlikte kaldıracağız” diyen Edip, böylesine anlamlı bir geceye katkı koyan herkese teşekkür etti.

Ortopedik Özürlüler Derneği Başkanı Günay Kibrit, fotoğraf sergisi ile koro etkinliğini birleştirerek güzel bir örnek oluşturduklarını ve engelleri ortadan kaldırmanın  böylesine duyarlı davranışlarla mümkün olabileceğini söyledi. Kibrit, “Bu duyarlılığı ülke genelinde yaygınlaştırmak hedefiyle bölge bölge dolaşıyor ve her bölgedeki  engellilere ulaşmaya çalışıyoruz” dedi.

Açılışta konuşma yapan Telsim Bireysel Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Özay Tulunay, Kıbrıs Türk Ortopedik Özürlüler Derneği yararına ada turuna çıktıkları sergide Beyarmudu’ndaki sanatseverlerle buluşmaktan dolayı mutlu olduğunu belirterek, kendilerini en iyi şekilde ağırlayan Belediye Başkanı’na, her zaman yanlarında bulunan Eroğlu’na ve katılımcılara teşekkür etti. Tulunay, sergiden elde edilecek gelirin Kıbrıs Türk Ortopedik Özürlüler Derneği’ne bağışlayarak engelleri ortadan kaldırmayı ve toplumda farkındalık yaratmayı amaçladıklarını kaydetti.

Ersin Tünay ise konuşmasında, Kıbrıs Türk Ortopedik Özürlüler Derneği ile oluşturdukları koro projesini gönülden gönüle yürüttüklerini belirterek, projeye destek veren Meral Eroğlu’na, Telsim’e ve tüm duyarlı vatandaşlara teşekkür etti.

Etkinlikte konuşma yapan Mehmet Altınay ise engelli vatandaşların yaşamda aktif ve başarılı olduğuna dikkati çekerek, “Engelli bireylerin hayatta neleri başarabildiğine hep birlikte tanık oluyoruz” dedi. Altınay, kararlılık ve azimle engelleri hep birlikte ortadan kaldırabileceğimize vurgu yaparak geceye katkı sağlayan herkese teşekkür etti.

Kıbrıs turuna Beyarmudu’nda devam eden sergi, 26 Ocak Salı gününe kadar mesai saatleri içerisinde Beyarmudu Güney Mesarya Sosyal Tesisleri’nde gezilebilecek. Konser ve sergi etkinliği Beyarmudu’nun ardından, Güzelyurt ve Girne’de de yer alacak.

Konser ve sergi etkinliği sırasıyla; 27 Ocak Salı Güzelyurt’ta ODTÜ KKK Rauf Raif Denktaş Salonu’nda ve 3 Şubat Salı Girne’de Girne Amerikan Üniversitesi Spectrum Hall’da yer alacak.

Tüm sergiler konserlerin yapılacağı mekanların fuayesinde saat 19:00’da açılacak. Tüm konserler ise saat 20.00’da başlayacak.

Çağdaş Müzik Derneği Türk Sanat Müziği Korosu ile ilk kez oluşturulan Kıbrıs Türk Ortopedik Özürlüler Derneği Korosu tarafından verilen konserlere giriş biletleri 10 TL’den satılıyor. Sergideki fotoğraflar ise 100 TL’den satışa sunuluyor. Konser bileti ve fotoğraf satışından elde elde edilecek tüm gelir Kıbrıs Türk Ortopedik Özürlüler Derneği’ne bağışlanacak.