Bu yıl 7. düzenlenen ve 112 katılımcının üç farklı kategoride yarıştığı yarışmada, 10 fotoğraf sanatçısı ödüle layık görüldü.

“Serbest Renkli” dalda “Öztan Özatay Başarı Ödülü’nü “Kırmızı Güzeldir” isimli fotoğrafla Üyemiz Lisani Otağ, Kemal Saraçoğlu Ödülü’nü“ Durakta” isimli fotoğrafla Faik Iraz, Derya Butik Özel Ödülü’nü “Naturmart” isimli fotoğrafıyla Emel Sefer, Jüri Özel Ödülünü  “Saharada Sel” isimli fotoğrafla İnanç Tekgüç kazandı.

 

“Kıbrıs’ta İnsan Yaşam Mekan” dalında Rauf Raif Denktaş Başarı Ödülünü ise, “Kırmızı Elma” isimli fotoğrafla Faik Iraz, Türkiye İş Bankası Özel Ödülünü “Bekleyiş” isimli fotoğrafla Gülcan Arkay, Jüri Özel Ödülünü “Gölge Oyunları” isimli fotoğrafla Altuğ Galip elde etti.

Üçüncü kategori olan Doğa Dalında, Öztan Özatay Özel Ödülüne “Sunward” isimli fotoğrafla Hasan Bağlar, Türkiye İş Bankası Özel Ödülüne, “İlkbaharın Sevinci” isimli fotoğrafla Özgür Gökaşan, , Jüri Özel Ödüllerine ise “Let’s Stay Together” isimli fotoğrafla Gökhan Saymaz ile “First Step” isimli fotoğrafla Dernek Asbaşkanımız Tevfik Ulual layık görüldü.

52 katılımcının 108 fotoğrafı sergilenmeye layık görülürken; 10 Üyemiz19 fotoğraf ile sergileme alma başarısı gösterdi. Doğay Erçağ (5), Tevfik Ulual (4), Lisani Otağ (2), Mehmet Gökyiğit (2), Ayşe Gökyiğit (1), Ayşe Kocaismail (1), Cemal Okur (1), Duygu Akarsu (1), Korman Kocaismail (1), Mustafa Evirgen (1) fotoğrafı ile sergileme alma başarısı gösteren Üyelerimiz oldular.

Ödüllerin açıklanmasının ardından Jüri Üyeleri ile fotoğraf söyleşisi de yapıldı. Söyleşi ve jüri üyelerinin sunumları esnasında katılımcılar ve fotoğraf severler, jüri üyelerine yarışma değerlendirmeleri ve fotoğraf sanatı ile ilgili sorular sordular.

Jüri tarafından seçilen eserlerin tümü, 10 -19 Şubat tarihleri arasında Lefkoşa Atatürk Kültür Merkezi’nde sanatseverlerle buluşturulacak.