Fotoğraf eğitmenliği ve öğretim görevliliği yanında, fotoğraf yarışmalarında seçici kurul üyeliği de yapan İsmail Gökçe, 20 Ocak 2015 Salı akşamı Derneğimize konuk oldu.

Özellikle yıllardır “Belgesel Fotoğrafçılık” konusunda farklı çalışmaları olan Gökçe, “Çingeneler” ve “Maronitler” ile ilgili çalışmaları yanında, diğer projelerini de Üyelerimizle paylaştı.

Geçmişte Wilbert Skip Norman ve Coşkun Aral’ın fotoğraf asistanlığını yapmış olan Gökçe, zamanının bir kısmını Doktora ve fotoğraf çalışmaları ile ilgili İstanbul’da geçirirken, kısa dönemlerde de Kıbrıs’ta bulunuyor.

Yıllardır belgesel fotoğraf projeleri üretmeye devam etmekte olan Gökçe, bitmemiş projelerini önümüzdeki yıllarda tamamlamaya çalışacağını belirtirken, Derneklerin de uzun soluklu ve ses getirecek projeler üzerinde çalışması gerektiğine vurgu yaparak, FODER’in “Kahve Tadında” temalı sergisinin de bir ilk olması açısından önemli olduğunu belirtti.

Yıllar önce fotoğrafla ilgili çalışmalarında Avrupa ülkelerini kapsayan gezi fotoğrafları çekip gezi yazıları yazmış olan Gökçe, Türk TIR şoförlerinin çalışma şartları ile ilgili belgesel bir proje de hazırladı.

Çalışmalarında genelde insanı konu alan ve  farklı kültürlerin yaşayış biçimleri ile ilgilenen Gökçe’nin sunumlarını büyük bir ilgi ve keyifle izleyen Üyelerimiz, bilgi ve birikimini bizlerle paylaşan İsmail Gökçe’ye teşekkür etti.

FODER Ailesi olarak fotoğraf ile ilgili projelerinde İsmail Gökçe’ye başarılar dileriz.