Yıl içerisinde çok çeşitli projelere imza atacak olan FODER,  fotoğraf çekim gezilerini de aksatmıyor.

Gerek projeler dahilinde, gerekse farklı konularda düzenlenen gezilere, 25 Ocak 2015 Pazar günü yapılan Larnaka Gezisi renk kattı.

Fotoğraf açısından Ülkemizin en güzel  dönemini  içeren Ocak ayı itibarıyle doğanın da canlanması ile birlikte fotoğraf çekimine çıkan FODER Üyeleri, müthiş bir gün yaşamanın keyfini çıkardı.

Dolu dolu geçen fotoğraf çekim gezisinde Larnaka Köyleri gezilerek, gerek doğal, gerek kültürel, gerekse tarihi ve mimari unsurlar karelere aktarıldı.

Fotoğraf sanatçıları için her zaman  çekilecek konu bulunmasına rağmen, çeşitlilik açısından oldukça zengin bir program ayarlandığından, herkese hitap edebilecek ve herkesin arşivinde yer alabilecek bol bol fotoğraf çekildi.

Program dahilinde Kornos, Delikipios, Lefkara, Vavatsina, Vavla gibi otantik köyler yanında, Müslümanlar açısından kutsal kabul edilen ve önemli  uğrak yeri olan Hala Sultan Tekkesi de ziyaret edilerek, gün batımı fotoğraflandı.

Larnaka Havaalanı’nda gece çekimi de gerçekleştşiren FODER Üyeleri, yorgun ama verimli ve zevkli bir gün geçirmenin mutluluğunu yaşadı.