Dernek Başkanımız Mehmet Gökyiğit, ülkemizin en yeni fotoğraf derneği GİFDER (Girne Fotoğraf Gönüllüleri Derneği)’den gelen davet üzerine, fotoğraf sunumu ve söyleşi için 25 Şubat 2015 Çarşamba akşamı GİFDER Üyeleri ile Girne’de biraraya geldi.

GİFDER Dernek Başkanı Gökhan Salih İlke Saymaz, kuruluşundan sonra ilk daveti Dernek Başkanımız ve Üyelerimize yaptıklarını söylerken, kuruluş aşamasından itibaren bugüne kadar FODER ile yakın ilişkiler içinde olduklarını ve gösterilen yakınlık, içtenlik ve paylaşım için FODER Ailesine teşekkür edip, ilerde de fotoğraf adına iletişimin devam edeceğine vurgu yaptı.

Hatırlanacağı gibi, Gökhan Salih İlke Saymaz, 30 Ekim 2014 Perşembe akşamı Dernek binamızda sunum ve söyleşi için üyelerimizle biraraya gelmiş ve oldukça güzel bir atmosferde gerçekleşen etkinlikte, GİFDER üyeleri de aramızda bulunmuştu.

Dernek Başkanımız Mehmet Gökyiğit, GİFDER’e davet edilen ilk konuk olmaktan duyduğu kıvanç ve mutluluğu belirterek, fotoğraf tutkusu sayesinde bir arada olmaktan heyecan duyduğunu söyledi.

“Fotoğraflarımızı değerlendirme şekilleri”; “fotoğraf alanında başarılı olmak için izlenmesi gereken yol” ile ilgili görüş ve önerilerini GİFDER üyeleri ile paylaşan Gökyiğit, daha sonra “Geçmişten Günümüze Fotoğraflarla CMC Gerçeği”, “Karnaval Yüzleri”, “Pink Martini Konseri” ve “FODER Dernek” sunumlarının yanında, bazı fotoğraflarının gösterimini de gerçekleştirdi.

Oldukça sıcak ve samimi bir atmosferde geçen etkinliğe, Dernek Asbaşkanımız Tevfik Ulual, Yönetim Kurulu Üyelerimiz Altay Sayıl ve Ramadan Gümüşok ile bazı üyelerimiz de katıldı. Gece boyunca GİFDER üyelerinden gelen soruları da yanıtlayan Gökyiğit, ilerki dönemlerde FODER ve GİFDER’in ortak projelere imza atacağına olan inancını belirtti ve her türlü işbirliğine hazır olduğunu vurguladı. Ülke fotoğraf sanatının gelişmesinde derneklere büyük iş düştüğünü belirten Gökyiğit, son yıllarda fotoğrafa olan ilginin artması sonucu yeni kurulan derneklerin önemine dikkat çekerek; kişilerin kendilerini geliştirmek ve projelere katkı koymak adına, bir derneğe üye olarak, derneklerde verilen eğitim sonucunda  kişisel gelişimlerini artıracaklarını ve fotoğraftan daha da büyük keyif alacaklarını belirtti.

Gece sonunda Mehmet Gökyiğit, fotoğrafları ile katkı koyduğu ve 2012 yılında Turizm Bakanlığı tarafından baskısı yapılan “ Açık Hava Müzesi Kuzey Kıbrıs” kitabını GİFDER Başkanı Gökhan Salih İlke Saymaz’a takdim ederken, gecenin anısına GİFDER plaketi de Başkanı Gökhan Salih İlke Saymaz tarafından Dernek Başkanımız Mehmet Gökyiğit’e sunuldu.

Fotoğraf adına tüm güzelliklerin yaşandığı gecede, ülkemizin iki fotoğraf derneği üyelerinin bir arada bulunması çok anlamlıydı.