14 Mart Tıp Haftası etkinlikleri çerçevesinde Kıbrıs Türk Tabipleri Birliği tarafından düzenlenen hekimler arası fotoğraf yarışması sonuçlandı.

6 Mart 2015 Cuma gün Kıbrıs Türk Tabipleri binasında Dernek Başkanımız Mehmet Gökyiğit, Asbaşkanımız Tevfik Ulual, Yönetim Kurulu Üyelerimiz Altay Sayıl, Ramadan Gümüşok ve KTTB Başkanı Filiz Besim tarafından değerlendirmesi yapılan baskılı 28 eser arasında; Dr Umut Altunç “Ben doğarken” isimli fotoğrafı ile Birincilik Ödülüne, Dr. Erdem Beyoğlu “Annelik” isimli fotoğrafı ile İkincilik Ödülüne, Dt. Teksen Köroğlu da “Yel değirmenleri”isimli fotoğrafı ile Üçüncülük Ödülüne layık görüldü.

Oldukça güzel fotoğrafların yer aldığı yarışmada, jüri üyeleri ilk üç fotoğrafı belirlemede zorlandı.

13 Mart 2015 Cuma gün KTTB binasında gerçekleşen Tıp Töreni programında, ilk üç dereceyi alan hekimlere ödülleri takdim edildi ve daha sonra da sergi salonunda yer alan 28 fotoğraf izleyicilerin beğenisine sunuldu. Tıp Töreni’nde, KTTB Başkanı Dr. Filiz Besim, jüride görev alan Dernek Başkanımız Mehmet Gökyiğit, Asbaşkanımız Tevfik Ulual, Yönetim Kurulu Üyelerimiz Altay Sayıl, Ramadan Gümüşok’a teşekkür belgesi takdim etti ve  belirlenecek bir tarihte FODER tarafından hekimlerimize yönelik “Temel Fotoğrafçılık Eğitimi” verileceğinin müjdesini  hekimlerle paylaştı.