Kültür Dairesi tarafından düzenlenen 51. Kütüphane Haftası etkinlikleri çerçevesinde, 23 Mart 2015 Pazartesi günü Lefke bölgesine gerçekleştirilen 3. Genç fotoğrafçılar Gezi Atölyesi'ne Derneğimiz de katkı koydu.

Atatürk Meslek Lisesi ve Lefkoşa Türk Lisesi fotoğrafçılık kulübü üyesi öğrencilerin katıldığı ve 10 fotoğrafçı, 2 öğretmen, 2 fotoğrafçı öğretmen ve Koordinatör fotoğrafçıdan oluşan; toplam 41 kişinin katkı koyduğu etkinlikte, Dernek Başkanımız Mehmet Gökyiğit, Asbaşkanımız Tevfik Ulual, Yönetim Kurulu Üyemiz Ramadan Gümüşok ve Üyemiz Doğay Erçağ, bilgi-birikimlerini, sınırlı bir sürede de olsa, fotoğraf tutkunu genç arkadaşlarımıza aktarmaya çalıştı. Derneğimizin dışında KIFSAD, FODOS Dernekleri ile Diyafram 5 Üyeleri de etkinliğe katkı koyarken, Ceyhan Özyıldız da Kültür Dairesi adına koordinatör olarak görev aldı.

Sabah, CMC maden atıkları fotoğraflandıktan sonra, Lefke’de fotoğraf çekim gezisi devam etti. Yerel yaşam, portre ve Lefke’den görüntüleri karelerine aktaran öğrenciler, deneyimli fotoğrafçılarla geçirilen günden hem büyük keyif aldılar, hem de fotoğraf bilgilerini artırdılar.

30 Mart 2015 Pazartesi günü Lefkoşa Atatürk Kültür Merkezi’nde öğrencilerin fotoğraflarından oluşan sergi açılışı gerçekleştirilecek ve teşekkür belgeleri takdim edilecek.