Serdarlı Bölgesi’nin sosyal, kültürel ve doğal güzelliklerini konu alan ve Serdarlı Sağlık ve Kültür Derneği tarafından düzenlenen SERSAD 2.Fotoğraf Yarışması’na bu yıl 18 fotoğrafçı 106 fotoğrafı ile katkı koymuştur.

Juri’nin 31.03.2015 tarihinde yapmış olduğu değerlendirme neticesinde “Çörek” isimli fotoğrafıyla Mert Vamık Birinci, “Duvarın Dili” isimli fotoğrafıyla Dernek Başkanımız Mehmet Gökyiğit İkinci ve “Rengarenk” isimli fotoğrafıyla da Duyal Tüzün Üçüncü olmuştur. Ayrıca yarışmada “Çatoz 6” isimli fotoğrafıyla Üyemiz Mustafa Evirgen de jüri özel ödülüne layık görülmüştür.

Bu sonuçlara göre Mert Vamık; Sersad Başarı Ödülü olan 1.000,00 TL’yi, Mehmet Gökyiğit; Serdarlı Eczanesi Özel Ödülü olan 500,00 TL’yi ve Duyal Tüzün ise Serdarlı Kredi Koop.Özel Ödülü olan 300,00 TL’yi kazanmıştır. Dernek Asbaşkanımız Tevfik Ulual ve Üyemiz Korman Kocaismail de yarışmada sergileme almıştır.

Yarışmada sergileme alanların listesi de aşağıdaki gibi olmuştur :

Yıltan Taşçı(3), Mehmet Gökyiğit (3), Mustafa Evirgen (2), Özlem Ersoy (2), Yılmaz Polat (2), Mert Vamık (2), Duyal Tüzün (1), Korman Kocaismail (1), Saydam Soy (1), İsmail Özyol (1), Tevfik Ulual (1) ve Mehmet Türkelman (1)

5 Nisan 2015 Pazar gün Serdarlı’da düzenlenen 3. Bahar Şenliği’nde , ödül ve sergileme alanlara ödülleri ve katılım belgeleri takdim edilmiştir.

Renkli görüntülerin yaşandığı ve birçok aktivitenin yer aldığı şenlikte, gün boyunca kerpiç kesimi, eski oyuncak yapımı, çocuklar için yüz boyama, kültür sanat evinin ziyareti, el sanatlarının yapımı, tavla turnuvası, folklor gösterileri, Durmuş Dede Türbesi’nin ziyaret edilmesi, klasik arabaların geçişi yanında, sergi için hazırlalan odada da ödül ve sergileme alan fotoğraflar, gün boyunca katılımcıların beğenisine sunulmuştur.


Duvarın Dili - Mehmet Gökyiğit / Geçmişe Özlem - Mehmet Gökyiğit

Geçmişe Yolculuk - Mehmet Gökyiğit / Gonga - Tevfik Ulual

Serdarli Panaromik - Korman Kocaismail