Telsim-FODER işbirliğinde, İlkokul ve Ortaokul öğrencilerimize yönelik düzenlemiş olduğumuz “Çocuk Gözüyle Kıbrısta Yaşam” temalı fotoğraf yarışması sergi açılışını ve ödül törenini, 9 Haziran 2015 tarihinde İsmet Vehit Güney Sergi Salonu’nda gerçekleştirdik.

Bu yılki yarışmamıza 90 öğrencimiz katkı koymuş, seçici kurulumuzun değerlendirmesi sonucu toplam 325 fotoğraftan (ilkokul: 230, ortaokul:95) birbirinden güzel ve nitelikli, Kıbrıs kokan 116 fotoğraf sergilenmeye layık görülmüştür.

Ödül törenine, Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Hasan Taçoy, Dernek Başkanımız Mehmet Gökyiğit, Telsim Genel Müdür Yardımcısı Fevzi Tanpınar, yarışmaya katılan çocuklarımız ve aileleri de  katıldı. Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı  Hasan Taçoy törende yaptığı konuşmada, yarışmaya katılma cesareti gösteren çocukları kutladı. Çocuklara bu imkanı sağlayan Telsim ve FODER yetkililerine teşekkür eden Taçoy, çocuklara başarılar diledi.

Dernek Başkanımız Mehmet Gökyiğit, sivil toplum kuruluşları ile özel sektör işbirliğinin önemine dikkat çekerken; Telsim Genel Müdür Yardımcısı Fevzi Tanpınar da çocukların ülkenin geleceği olduğunu, bu nedenle çocuklara yönelik bu projeyi hayata geçirdiklerini anlattı.

İlkokul Kategorisinde; Kayra Nasiboğlu Birincilik Ödülüne, Ediz Diker İkincilik Ödülüne, Öztan Özhan Özatay da Üçüncülük Ödülüne layık görülürken,

Ortaokul Kategorisinde; Fergül Karakartal Birincilik Ödülüne, Doğa Kaptanoğlu İkincilik Ödülüne, Merin Aşıcıoğlu Üçüncülük Ödülüne layık görülmüştür.

Telsim Özel Ödülünü ise,  Hüseyin Ali Balkan kazanmıştır.

İlkokul ve Ortaokul kategorilerinde gerçekleşen yarışmanın her iki kategorisinde de “Birincilere” Vodafone Smart Tablet 7; “İkincilere” Samsung Coreprime cep telefonu; “Üçüncülere” modem ve bir aylık 5 GB internet paketi hediye edildi. Yarışmada ayrıca Telsim Özel Ödülü olarak Samsung Android fotoğraf makinesi armağan edildi.

Yarışma ile ilgili değerlendirmeler, Dernek Başkan Yardımcımız Tevfik Ulual, Sosyal Hizmet Uzmanı Barış Başel,  Art Therapy Sanat Merkezi Direktörü Bahar Çıralı, Atatürk Meslek Lisesi Görsel Tasarım ve Fotoğraf Öğretmeni Birgül Beyazyüz Gedik ile Telsim Genel Müdür Yardımcısı Fevzi Tanpınar’ın oluşturduğu jüri tarafından yapılmıştı.

Ödül ve sergileme alan, yarışmaya katılma cesareti gösteren tüm genç arkadaşlarımı ve yarışma için öğrencilerimizi teşvik eden ailelerimize ve öğretmenlerimize sonsuz teşekkürler.

İlerki dönemde, sergileme alan tüm öğrencilerimize, FODER tarafından üç haftalık ücretsiz “temel fotoğrafçılık eğitimi” verilecektir.


Doğa Kaptanoğlu - mozaik işi - Ortaokul İkincilik

Fergül Karakartal- köy - Ortaokul Birincilik

Hüseyin Ali Balkan- eller - Telsim Özel Ödülü

Merin Aşıcıoğlu - nene - Ortaokul Üçüncülük

Öztan Özhan Özatay - Memo - İlkokul Üçüncülük

Ediz Diker- isimsiz - İlkokul İkincilik / Kayra Nasiboğlu- dede1 - İlkokul Birincilik