Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Başbakanlık Uyuşturucu  ile Mücadele Komisyonu, Uyuşturucu, Sigara ve Alkolle Mücadele Derneği (USAM) ve Kıbrıs Yeşilay tarafından 26 Haziran Uluslararası Uyuşturucu Kullanımı ve Kaçakçılığıyla Mücadele Günü kapsamında düzenlenen “Uyuşturucuya Değil, Yaşamın Güzelliklerine Sarılalım” temalı fotoğraf yarışması sonuçlandı.

Yarışmada derecelendirme yapılmaksızın belirlenen 3 Başarı Ödülü, “Sabah Keyfi” isimli fotoğrafla Dernek Başkanımız Mehmet Gökyiğit’e, “Mutluluk Anı” isimli fotoğrafla Yıltan Taşçı’ya ve “Hayatın Renkleri” isimli fotoğrafla Üyemiz Erim Tandoğdu’ya verildi. En çok sergileme ile Teşvik Ödülü’ne de Yönetim Kurulu Üyemiz Gülnur Tokay layık görüldü.

19 Haziran 2015 tarihinde sonuçları açıklanan ve YDÜ Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Dekanı Prof. Dr Uğurcan Akyüz, Fotoğraf Sanatçısı Kadir Kaba ve Oral Fotoğrafçılık Direktörü Metin Oral’dan oluşan Seçici Kurul, yarışmaya katılan fotoğrafları değerlendirerek 13 katılımcının toplamda 32 eserini sergilemeye layık gördü.

Sergi, “Uluslararası Uyuşturucu Kullanımı ve Kaçakçılığı ile Mücadele Günü”  etkinlikleri çerçevesinde 26 Haziran 2015 Cuma günü saat 19.00’da Saçaklı Ev’de açıldı ve katılımcılara ödülleri ve katılım belgeleri takdim edildi. Sergi açılışına, Başbakan Özkan Yorgancıoğlu, Kamu – Sen Başkanı Mehmet Özkardaş, Lefkoşa Türk Belediyesi Başkanı Mehmet Harmancı, Başbakanlık Uyuşturucu  ile Mücadele Komisyonu Başkanı Hasan Karaokçu ile sanatseverler katıldı. Sergi, 3 Temmuz tarihine kadar ziyaretçilerin beğenisine sunulacak.

Başbakanlık Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu, Uyuşturucu Sigara ve Alkolle Mücadele Derneği (USAM ) ve Kıbrıs Yeşilay işbirliğinde organize edilen yarışmada, sergileme alan diğer katılımcılar ise şu şekilde belirlendi: 

Sergilemeler: Ayfer Arslan Özdiken ( Doğayla Başbaşa, Her Yerde İçimizde Bir Çocuk Var); Ayla Atay (Folklorcular); Duygu Akarsu ( Mutluluk ); Ebru Derviş (Elebaşı, Ovadan Dönüş, Rengarenk); Ebru Uskan Akaçalı ( Bağ, Kına Gecesi ); Erim Tandoğdu ( Gül ); Hasan Karlıtaş ( Dostluk, Sanat ); Kemal Atay ( Şarkı Mutluluğu Paylaşmaktır ); Korman Kocaismail ( Arkadaşlık, Balıkçı, Su Balesi ); Mehmet Gökyiğit ( Engelleri Kırdık, İki Fidan, Masumiyet ); Yeliz Sönmez ( As Long As You Want,  Smile To Life, Places of Attraction ); Yıltan Taşçı ( Baterist, Dans, Yaşamın En Güzel Güzelliği)BÖ - Başarı Ödülü 

Ayla Atay - Folklorcular / Ebru Derviş - Elebaşı

Ebru Derviş - ovadan dönüş / Erim Tandoğdu - hayatın renkleri (BÖ)

Gülnur Tokay - kırların tacı / Gülnur Tokay - Sonbahar

Mehmet Gökyiğit - engelleri kırdık

Mehmet Gökyiğit - iki fidan / Mehmet Gökyiğit - masumiyet

Mehmet Gökyiğit - sabah keyfi (BÖ) / Yeliz Sönmez- smile to life

Yıltan Taşçı - mutluluk anı (BÖ)

Korman Kocaismail

Duygu Akarsu - Mutluluk / Ebru Derviş - rengarenk

Gülnur Tokay - tabiatın sırrı / Kemal Atay- Şarkı Mutluluğu Paylaşmaktır

Yeliz Sönmez - as long as you want / Yeliz Sönmez - places of attraction

Erim Tandoğdu -Gül