Kıbrıs Türk Fotoğraf Derneği FODER’in 21 Eylül 2015 Pazartesi akşamı  Güney Lefkoşa'da gerçekleştirdiği "Taste of Coffee" sergi açılışı büyük ilgi gördü.

CVAR / Severis Vakfı'ndaki açılış, Kıbrıslı Türk ve Rum fotoğraf duayenleri Sayın Kadir Kaba ve Sayın Phedias Christodoulides tarafından yapılırken, 4 farklı ülke Büyükelçisi, Güney Kıbrıslı fotoğraf tutkunları ve FODER üyeleri sergide hazır bulundular.

 

FODER’in Güney Kıbrıs’ta ilk dernek sergisi olma özelliği taşıyan gecede, konuklar sergi temasını ve fotoğrafları çok beğendiklerini kaydederek, dernek üyelerini kutladılar. Gece geç saatlere kadar süren açılışta, konuklar, FODER üyeleri ile tanışıp, fotoğraf çalışmaları hakkında da bilgi aldılar.

6-10 Mayıs 2014 tarihleri arasında “ Kahve Tadında” temalı sergiyi Lefkoşa Atatürk Kültür Merkezi’nde açmış ve büyük ilgi gören sergide, 37 üyemizin 118 fotoğrafı sergilenmişti. CVAR/Severis Vakfında ise yer sıkıntısından dolayı 54 fotoğraf yer alıyor ve  sergi, 2 Ekim 2015 tarihine kadar 10:00 – 18:00 saatleri arasında ziyaret edilebilecek.

 

 Fotoğraf Sanatçılarının Fotoğraflarını Görmek için